Przygotowania do sezonu pierwszej kobiecej drużyny trwają obecnie pełną parą. Ukończono już wiele jednostek treningowych i rozegrano mecze testowe. Drużyna ligi regionalnej wchodzi teraz w gorącą fazę, ponieważ mecze rywalizacyjne rozpoczną się na początku września.

Z MSV Duisburg (1. liga), FSV Gütersloh i Borussią Bocholt (obie 2. liga), drużyny wyższej klasy czekają na niebiesko-białych w kolejnych meczach testowych w sierpniu. Mecze z Gütersloh i Bocholt zostaną rozegrane na boisku lekkoatletycznym na stadionie. To naprawdę zaczyna się 6 września. Główny trener Paula Müllera jedzie do Siegerland w Pucharze Westfalii, którego w zeszłym sezonie nie udało się ukończyć. Mecz w drużynie promowanej przez Regionalliga nie powinien być łatwym zadaniem. Ale tydzień później gra u siebie w Bochum kusi. Możliwymi przeciwnikami byliby wtedy Wacker Mecklenbeck i SSV Rhade.

Na początku mistrzostw 20 września odbędzie się mecz u siebie. Przeciwnikiem jest SV Budberg vom Niederrhein, który zagra z naszą byłą obrońcą Vanessą Beyer. Tydzień później normalnie trafiłby do GSV Moers. Ponieważ Zachodnioniemiecki Związek Piłki Nożnej podał VfL na czwartym miejscu w tabeli Pucharu DFB (26/27 września), mecz zostałby przełożony. Chyba że VfL dostał do widzenia w pucharze.

Przegląd meczów testowych i rywalizacyjnych:
VfL II – VfL I 0: 6
VfL – SV Heißen Mülheim 5: 0
VfL – Hannover 96 1: 2
SpVg Berghofen – VfL 0: 1
VfL – Hannover 96 II (U20) 12: 0 Nie
, 23.08 .: MSV Duisburg – VfL (14:00 Mündelheimer Strasse)
śr, 26.08. : VfL – FSV Gütersloh (20:00 LA-Platz na stadionie)
Nd, 30.08 .: VfL – Bor.Bocholt (14:00 LA-Platz na stadionie)
Nd, 06.09. : SF Siegen – VfL (15:00 KR Leimbachstadion), półfinały
Pucharu Westfalii Nd, 20.09. : VfL – SV Budberg (15:00 LA-Platz na stadionie), 1. mecz o mistrzostwo
sobota / niedziela, 26/27 września : 1. runda DFB-Pokal ( pa mecz M na GSV Moers)