1:1
15:30, 13 maja
Remis z Regensburgiem, Bochum szóstym zespołem ligi!
komentarze: 0
Ostatnie ligowe spotkanie w 2. Bundeslidze w sezonie 2017/18 zakończyło się dla VfL Bochum podziałem punktów z Jahn Regensburg. Dla gości bramkę zdobył Marco Grüttner, a w końcowych minutach dla VfL wyrównał Johannes Wurtz. Wynik 1-1 oznacza, że Niebiesko-biali kończą sezon na wysokiej, szóstej lokacie.

Na początku meczu lepsze wrażenie zrobili goście z Bawarii. Po rzucie rożnym wykonanym przez Marvina Knolla kapitan SSV Marco Grüttner główkował i trafił piłką w poprzeczkę Trzy minuty później znowu w ataku Jahn, ale do dośrodkowania George'a nie zdołał dojść Sargis Adamyan. Po kolejnym rzucie rożnym dla gości piłkę wybił Patrick Fabian, ale zdołał jeszcze ją uderzyć Benedikt Saller i tym razem musiał interweniował Manuel Riemann. Po kwadransie gry pierwsza groźna okazja VfL: po rzucie wolnym Kevina Stcgera bramkarz Andre Weis musiał piąstkować piłkę, a następnie Sidney Sam nie dograł dobrze futbolówki do Tesche. W 22. minucie świetną okazję dla gospodarzy miał Lukas Hinterseer, ale dzięki skutecznej interwencji obtońcy Regensburga piłka po strzale najskuteczniejszego snajpera VfL wylądowała tylko na słupku.

W 26. minucie z osiemnastu metrów niecelnie uderzał Anthony Losilla. Po 35 minutach sytuacja kontrowersyjna: zmiennik kontuzjowanego Knoll'a, Markus Pallonis dopuścił się groźnego faulu na Stögerze, ale za to zagranie od tyłu otrzymał tylko żółtą kartkę.  Sam wpadł w pole karne, gdzie gracz-gość był w stanie uwolnić rzut wolny. Chwilę później Losilla uderzał na bramkę, ale prosto w bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy niecelny strzał na bramkę Riemanna oddał Alexander Nandzik. Chwilę później do groźnego strzału mógł dojść Stöger, ale piłka w ostatniej chwili została wybita.
W 47. minucie nieudaną próbę strzelecką miał Sam, a chwilę później Riemann musiał interweniować po tym, jak strzał Janna George'a odbił się jeszcze od Joshuy Meesa i mógł zaskoczyć golkipera VfL, ale ten wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później po podaniu Stögera Sidneyowi Samowi zabrakło niewiele, by dojść do piłki i stanąć przed szansą na gola. Następnie bramkarz Regensburga interweniował po strzale Hinterseera, a dobitka Sama była niecelna. Bochum grało coraz lepiej, ale to gościom udało się zdobyć gola. Po nieudanym rzucie wolnym dla VfL goście rozpoczęli kontratak, który dobrze poprowadzili George i Adamyan, dzięki którym Marco Grüttner zdobył łatwego gola, dostawiając nogę i pokonując Riemanna.
W 69. minucie mogło być 0-2, ale po strzale Adamyana piłka wylądowała prosto w rękach Riemanna. Robin Dutt wprowadził na boisko Johannesa Wurtza i Janni'ego Serrę i to ta dwójka mogła przeprowadzić skuteczną akcję 10 minut przed końcem, ale dośrodkowanie napastnika VfL z numerem 9 zostało odbite przez gości, przez co Weis bez problemów złapał piłkę. Rzucenie wszystkich sił do ataku naraziło VfL na kontrataki, ale goście nie byli w stanie zrobić z nich, tak jak po strzale Jonasa Nietfelda.

Tymczasem w 87. minucie VfL Bochum doprowadza do wyrównania! Po podaniu od Tima Hooglanda piłkę do bramki skierował Wurtz, który, co ciekawe, zdobył niniejszym swojego pierwszego i zarazem ostatniego gola w obecnym sezonie. Niebiesko-biali chcieli jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie żaden gol już nie padł, przez co VfL Bochum kończy sezon remisem 1-1 z Jahn Regensburg. Podopieczni Robina Dutta zakończyli sezon 2017/2018 na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 48 punktów.

VfL Bochum 1 – 1 Jahn Regensburg:

VfL Bochum: Riemann – Celozzi, Fabian (Wurtz 75'), Hoogland, Danilo – Losilla, Tesche (Eisfeld 68') – Kruse, Stöger, Sam (Serra 79') – Hinterseer

Jahn Regensburg: Weis – Saller, Sörensen, Knoll (Palionis 19'), Nandzik (Stolze 75') – Lais, Himber – George, Mees (Nietfeld 66') – Adamyan, Grüttner

Bramki: Wurtz (87') - Grüttner (64')

Żółte kartki: Losilla, Tesche, Fabian, Sam – Palionis, Grüttner, Sörensen, Adamyan

Sędzia: Patrick Alt

Widzów: 20811
dodał: tuh, dnia: 13.05.2018, 18:20