1:1
15:30, 13 maja
Podział punktów z "Koniczynkami"
komentarze: 0
VfL Bochum nie przedłużyło zwycięskiej serii do pięciu spotkań. W spotkaniu 31. kolejki 2. Bundesligi Niebiesko-biali zremisowali na wyjeździe 1-1 z Greutherem Fürth. Do przerwy po golu Serdara Dursura prowadzili gospodarze, ale na kilka minut przed końcem spotkania remis dla podopiecznych Robina Dutta uratował Lukas Hinterseer.

W wyjściowym składzie VfL doszło do dwóch zmian w porównaniu z ostatnim spotkaniem przeciwko FC Kaiserslautern (3-2). Kontuzjowanego Tima Hooglanda zastąpił Jan Gyamerah a Danilo Soares wrócił do wyjściowej jedenastki po zawieszeniu za kartki, wobec czego na ławkę wrócił Philipp Ochs.

Gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie. Już w pierwszych minutach swoje szanse mieli Mario Maloca (strzał głową) i Sebastian Ernst, który nie skierował piłki do siatki po dobrym podaniu od Khaleda Nareya. Bochum potrzebowało 20 minut, by po raz pierwszy zagrozić bramce Saschy Burcherta, który musiał interweniować, aby "zdjąć" piłkę z głowy Lukasa Hinterseera, który czekał na podanie od Robbiego Kruse.

W 23. minucie mało brakowało, a Bochum objęłoby prowadzenie po tym, jak Roberto Hilbert o mały włos nie wbił piłki do swojej bramki po centrze Gündüza. Bochum zdawało się otrząsać po dobrym początku gospodarzy, ale to Greuther Fürth pierwszy zdobył w tym meczu gola...

Wszystko przez sytuację z 27. minuty, kiedy to fatalny błąd na własnej połowie boiska popełnił Jan Gyamerah, pozwalając Serdarowi Dursunowi odebrać sobie piłkę. Napastnik "Koniczynek" popędził w stronę bramki, następnie minął interweniującego Riemanna i spokojnie umieścił piłkę w pustej bramce VfL.

W 32. minucie powinno być 2-0, gdyby Manuel Riemann w pięknym stylu nie zatrzymał strzału Nareya w sytuacji sam na sam. W 35. minucie Kevin Stöger próbował zaskoczyć Burcherta strzałem z rzutu wolnego, ale próba była niecelna. W 42. minucie piłka po strzale głową Hinterseera wylądowała na bocznej siatce.

Na drugą połowę Robin Dutt przygotował jedną zmianę. Thomas Eisfeld zastąpił na boisku Selima Gündüza. 10 minut po wznowieniu gry Stöger przeprowadził dobrą akcję z Robertem Tesche, ale Austriak w końcowej fazie akcji zamiast zdecydować się na strzał z 6 metrów, ponownie oddał piłkę Tesche, który spudłował.

Bochum uparcie dążyło do wyrównania. I co nie udało się Robbiemu Kruse (74. minuta) czy chwilę później Losilli, tego dokonał nie kto inny jak niezawodny Lukas Hinterseer. W 82. minucie najlepszy snajper VfL po centrze od Kruse z kilku metrów wpakował piłkę bo bramki. Należy jednak zaznaczyć, że arbiter nie powinien był uznawać gola, gdyż Kruse w momencie, gdy otrzymywał piłkę, znajdował się na spalonym.

W 88. minucie Dursun próbował ponownie wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale dobrze w defensywie spisał się Patrick Fabian. VfL Bochum kończy serię czterech kolejnych zwycięstw, ale remis przybliża Niebiesko-białych do utrzymania w 2. Bundeslidze. W przyszłym tygodniu podopieczni Dutta zmierzą się u siebie z Erzgebirge Aue.

Greuther Fürth 1 - 1 VfL Bochum:

Greuther Fürth: Burchert - Hilbert, Maloca, Caligiuri, Wittek - Gugganig - Gjasula, Aycicek (Reese 87') - Ernst (Sararer 90+2'), Narey (Raum 83') - Dursun

VfL Bochum: Riemann - Gündüz (Eisfeld 46'), Fabian, Gyamerah, Danilo - Losilla, Tesche (Wurtz 73') - Kruse, Stöger, Sam (Serra 90+1') - Hinterseer

Bramki: Dursun (27') - Hinterseer (82')

Żółte kartki: Narey, Ernst, Dursun - Fabian

Sędzia: Robert Kempter