1:1
15:30, 13 maja
Niesamowita seria VfL trwa!
komentarze: 0
Bochum odnosi czwarte z rzędu zwycięstwo! W 30. kolejce 2. Bundesligi Niebiesko-biali pokonali u siebie ostatnie w tabeli FC Kaiserslautern 3-2. Bramki dla Bochum zdobyli Lukas Hinterseer, Osayamen Osawe (samobójcza) i Kevin Stöger.

Robin Dutt był zmuszony dokonać dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Nieobecnych Danilo Soaresa Jana Gyameraha i zastąpili od pierwszych minut Selim Gündüz i Philipp Ochs. Manager Kaiserslautern Michael Frontzeck po ostatnim remisie 1-1 z Regensburgiem zmienił aż pięciu piłkarzy w wyjściowej jedenastce. Goście musieli w spotkaniu z VfL walczyć o pełną pulę, gdyż znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli.

"Czerwone Diabły" z Kaiserslautern w 7. minucie meczu udowodniły, że będą dziś groźnym rywalem, obejmując prowadzenie. Sebastian Andersson obsłużył podaniem Halila Altintopa, który w dogodnej sytuacji pokonał Manuela Riemanna.

Jednak w 18. minucie było już 1-1. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kevin Stöger, piłkę głową strącił Patrick Fabian, co okazało się kluczowym zagraniem w tej akcji, bowiem dzięki tej główce kapitana VfL futbolówka trafiła do niepilnowanego Lukasa Hinterseera, który zdobył swojego 12. gola w sezonie, a drużynie dał wyrównanie.

VfL próbowało pójść za ciosem, ale bramkarz FCK Marius Müller zatrzymał szarżującego Lukasa Hinterseera, chcącego zdobyć drugiego gola. Golkiper gości poradził sobie też chwilę później z Timem Hooglandem. W 24. minucie bliski zdobycia gola był Stöger, ale w tej sytuacji Austriakowi zabrakło kliku centymetrów, by posłać piłkę do siatki.

W 27. minucie padł jednak gol dla VfL. Ponownie dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Stöger, a tam pilnujący Roberta Tesche Osayamen Osawe zaliczył niefortunną interwencję i pokonał swojego bramkarza. W 31. minucie swojego gola ponownie chciał zdobyć Hinterseer, ale znów górą był Müller. W 37. minucie gol na 3-1 wprawdzie padł, jednak sędzie dopatrzył się pozycji spalonej Tesche. Do przerwy Bochum prowadziło zatem jednym golem.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli goście. Po rzucie rożnym piłkę głową w stronę bramki skierował Benjamin Kessel, a Stipe Vucur wpakował futbolówkę do bramki. I choć Robbie Kruse wybił piłkę, to jednak wcześniej minęła już ona linię bramkową i gol dla Kaiserslautern słusznie został uznany.

Wyrównanie dodało skrzydeł podopiecznym Frontzecka, którzy od tej pory przejęli inicjatywę na boisku. W 64. minucie Bochum miało sporo szczęścia, kiedy to strzał Brandona Borrello z 18 metrów zatrzymał się tylko na słupku bramki Riemanna.

Bochum przetrwało jednak napór ze strony gości i ostatecznie to Niebiesko-biali zadali decydujący cios. W 81. minucie zrobiło się zamieszanie w polu karnym gości. Piłka po dośrodkowaniu Kruse minęła dwóch graczy VfL, ale dopadł do niej Hinterseer, który ponownie posłał futbolówkę w pole karne. Podanie minęło Sidneya Sama, do strzału doszedł Stöger, ale został zablokowany. Chwilę później strzela Anthony Losilla, ale i jego uderzenie zatrzymało się na obronie. Jednak kolejna próba Stögera była już bezbłędna i w tych niecodziennych okolicznościach padł zwycięski dla VfL gol!

Chwilę po ponownym objęciu przez Bochum prowadzenia do siatki gości trafił jeszcze Johannes Wurtz, ale sędzia boczny pokazał spalonego Robbiego Kruse i miał rację - gol słusznie nie został uznany. W końcówce goście rzucili się do obrabiania strat, ale ostatecznie żaden gol już nie padł i czwarta wygrana Bochum z rzędu stała się faktem!

Do końca sezonu pozostały już tylko 4 kolejki. VfL Bochum zajmuje 6. miejsce w tabeli ze stratą sześciu oczek do podium. W następnej kolejce Niebiesko-biali zmierzą się na wyjeździe z Greuther Fürth.

VfL Bochum 3 - 2 FC Kaiserslautern:

VfL Bochum: Riemann - Gündüz (Wurtz 72'), Fabian, Hoogland, Ochs (Bandowski 76') - Losilla, Tesche - Sam (Serra 83'), Stöger, Kruse - Hinterseer

FC Kaiserslautern: Müller - Kessel, Callsen-Bracker, Vucur, Mwene - Seufert (Esmel 84'), Fechner - Borrello (Jenssen 83'), Osawe - Altintop - Andersson (Spalvis 75')

Bramki: Hinterseer (18'), Osawe (27'-sam.), Stöger (81') - Altintop (7'), Vucur (48')

Żółte kartki: Ochs, Tesche - Mwene, Borrello

Sędzia: Bastian Dankert

Widzów: 23042
dodał: tuh, dnia: 13.04.2018, 20:27