1:1
15:30, 13 maja
Bochum nie zwalnia tempa i pokonuje lidera!
komentarze: 0
VfL Bochum wygrywa po raz trzeci z rzędu! Tym razem Niebiesko-białym udało się pokonać liderującą w tabeli Fortunę Düsseldorf na jej stadionie. Wynik 2-1 dla VfL to zasługa bramek Thomasa Eisfelda i Robbie'go Kruse. Dla gospodarzy kontaktowego gola zdobył Rouwen Hennings. Boochum jest coraz bliżej upragnionego utrzymania w 2. Bundeslidze.

Robin Dutt dokonał tylko jednej, wymuszonej zmiany w porównaniu z poprzednim spotkaniem przeciwko Eintrachtowi Braunschweig. Kontuzjowanego Stefano Celozziego zastąpił Patrick Fabian, który niedawno przedłużył kontrakt z klubem do 2019. roku. Friedhelm Funkel w składzie Fortuny dokonał aż czterech zmian w stosunku do zespołu, który wybiegł na boisko w przegranym 0-1 meczu z SV Darmstadt.

VfL Bochum rozpoczęło mecz odważnie, nie pozwalając liderom tabeli zepchnąć się do defensywy. W 4. minucie pierwszą nieudaną próbę strzelecka na bramkę Raphaela Wolfa podjął Sidney Sam. W 28. minucie Ayhan Kaan w ostatniej chwili zatrzymał groźne dośrodkowanie Lukasa Hinterseera. W pierwszej części VfL sprawiało dobre wrażenie, nie pozwalając faworyzowanym rywalom na rozwinięcie skrzydeł.

Na początku drugiej odsłony niecelnie na bramkę uderzał Hinterseer. W odpowiedzi w polu karnym VfL szarżował Florian Neuhaus, ale zatrzymał go Fabian. W 52. minucie w boczną siatkę trafił Rouwen Hennings. Był to okres zdecydowanej dominacji Fortuny.

Chwilę później powinno być 1-0 dla gospodarzy, ale gości uratowała poprzeczka po strzale głową Ayhana. Następnie próbował jeszcze Hennings, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Przez kilkanaście minut VfL nie potrafiło wydostać się z okolic własnego pola karnego.

Na szczęście Niebiesko-białym udało się otrząsnąć z naporu Fortuny i powrócić do wyrównanej walki. W 69. minucie znów strzelał Hinterseer, ale góra był Wolf. Jednak w 70. minucie golkiper Düsseldorfu był bez szans w obliczu potężnego strzału Thomasa Eisfelda z 30 metrów. Uderzenie wprowadzonego zaledwie kilka minut wcześniej zawodnika było tak precyzyjne, że wylądowało w okienku bramki gospodarzy! 0-1!

Goście poszli za ciosem i w 75. minucie podwyższyli prowadzenie. Świetną piłkę ze środka boiska do Robbie'go Kruse posłał Hinterseer, australijski napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Wolfem i płaskim strzałem pokonał golkipera Fortuny, podwajając prowadzenie dla VfL Bochum!

Gospodarze chcieli odpowiedzieć na dwa szybkie ciosy gości, ale strzał Usamiego z 78. minuty nie zaskoczył Riemanna. Ostatecznie Fortuna zdobyła jednak gola kontaktowego. W 80. minucie Danilo Soares faulował Haraguchiego w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Rouwen Hennings.

Bochum, mimo defensywnego nastawienia w końcówce, mogło także zdobyć 3. gola. W 84. minucie Wolf zatrzymał jednak Thomasa Eisfelda. W samej końcówce meczu zawrzało między Eisfeldem a Ayhanem. Zawodnik Fortuny uderzył gracza VfL w twarz, a sędzia Felix Zwayer ukarał obu graczy żółtymi kartkami. Gdy zawodnicy kontynuowali kłótnię, arbiter konsekwentnie pokazał im jeszcze raz po żółtym kartoniku, co oznaczało zejście obu graczy z boiska tuż przed zakończeniem meczu. Thomas Eisfeld będzie zatem pauzował w kolejnym spotkaniu przeciwko FC Kaiserslautern, podobnie jak Danilo Soares, który otrzymał przeciwko Fortunie piątą żółtą kartkę. VfL Bochum udało się jednak utrzymać korzystny rezultat z liderem 2. Bundesligi, dzięki czemu Niebiesko-biali notują trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu i pną się w górę tabeli.

Fortuna Düsseldorf 1 - 2 VfL Bochum:

Fortuna Düsseldorf: Wolf - Zimmer, Ayhan, Bormuth, Gießelmann - Bodzek (Nielsen 78') - Raman (Usami 70'), Sobottka (Neuhaus 46'), Fink, Haraguchi - Hennings

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah, Fabian, Hoogland, Danilo - Losilla, Tesche (Eisfeld 66') - Kruse (Wurtz 90+2'), Stöger, Sam (Serra 90+1') - Hinterseer

Bramki: Hennings (80'-k.) - Eisfeld (66'), Kruse (70')

Żółte kartki: Ayhan, Gießelmann - Riemann, Danilo, Eisfeld

Czerwone kartki: Ayhan - Eisfeld (88', obaj za dwie żółte)

Sędzia: Felix Zwayer

Widzów: 35600