1:1
15:30, 13 maja
Hinterseer ponownie bohaterem VfL!
komentarze: 0
VfL Bochum odnotowuje kolejne ważne zwycięstwo! W 28. kolejce 2. Bundesligi podopieczni Robina Dutta pokonali u siebie 2-0 drużynę Eintrachtu Braunschweig dzięki dwóm bramkom Lukasa Hinterseera, który tym samym ma już na koncie 11 ligowych trafień!

Do składu VfL powrócił zawieszony za żółte kartki Anthony Losilla, który zastąpił w składzie Vitaly'ego Janelta. Drugą zmianą w porównaniu do ostatniego meczu przeciwko Sandhausen (3-2) było wystawienie od pierwszej minuty Jana Gyameraha zamiast Patricka Fabiana.

VfL rozpoczęło mecz nieco nerwowo, czego efektem były szybkie żółte kartki dla Hooglanda i Celozziego. Jednak z czasem Bochum przejęło inicjatywę. Pierwsze strzały na bramkę Eintrachtu w wykonaniu Stögera i Hooglanda były jednak niecelne.

Bramkarz gości Jasmin Fejzić został jednak w końcu pokonany. Akcję bramkową na 1-0 rozpoczął w 24. minucie Stöger, który fantastycznym długim podaniem obsłużył wbiegającego w pole karne Hinterseera, a ten w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Eintrachtu, czym otworzył wynik spotkania. Było to jak najbardziej zasłużone prowadzenie dla gospodarzy.

10 minut po objęciu prowadzenia Bochum otrzymało rzut karny za faul Niko Kijewskiego na Robbie'm Kruse. Do piłki na 11. metrze podszedł Kevin Stöger, który do pięknej asysty chciał dołożyć gola, ale bramkarz Eintrachtu Fejzić był w tym pojedynku górą, dzięki czemu utrzymał swój zespół w grze.

Jeszcze przed przerwą świetną okazję na drugiego gola zmarnował jeszcze Hinterseer, który po centrze od Celozziego uderzył głową, jednak piłka po tym strzale minęła bramkę Eintrachtu.

Goście starali się wrócić do gry po zmianie stron, czego efektem była próba strzelecka wprowadzonego do gry jeszcze przed przerwą Philippa Hofmanna. Strzał ten był jednak za słaby, by zaskoczyć Manuela Riemanna. Po stronie Bochum dwoma strzałami odpowiedział Sydney Sam. W 65. minucie pojedynek sam na sam z Fejziciem przegrał Robbie Kruse.

W 70. minucie niewykorzystane sytuacje mogły zemścić się na Bochum. Jan Gyamerah pozwolił Suleimanowi Abdullahiemu odebrać sobie piłkę, następnie zawodnik Brunszwiku dośrodkował w pole karne do Dominika Kumbeli, lecz ten, szczęśliwie, trafił w stuprocentowej sytuacji tylko w słupek. Manuel Riemann nawet nie drgnął w tej sytuacji. Była to najlepsza dla gości okazja na bramkę w tym spotkaniu.

Jednak ostatecznie to Bochum cieszyło się z drugiej bramki. W 82. minucie Thomas Eisfeld posłał piękne dalekie podanie do Hinterseera, który wbiegł w pole karne, zwiódł obrońcę i precyzyjnym strzałem pokonał Fejzicia po raz drugi, dając VfL bezcenną wygraną 2-0.

VfL Bochum po tym zwycięstwie zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 37 oczek, jednak walka o utrzymanie jeszcze się dla Niebiesko-białych nie skończyła. W najbliższy piątek, 6. kwietnia, Bochum zagra na wyjeździe z liderem tabeli, Fortuną Düsseldorf.

VfL Bochum 2 - 0 Eintracht Braunschweig:

VfL Bochum: Riemann - Celozzi, Gyamerah, Hoogland, Danilo - Losilla, Tesche - Sam (Wurtz 87') , Stöger (Janelt 90+1'), Kruse (Eisfeld 75') - Hinterseer

Eintracht Braunschweig: Fejzić - Sauer, Tingager, Valsvik, Reichel - Hochscheidt (Schönfeld 76'), Boland - Bulut (Teigl 76'), Kijewski (Hofmann 37') - Abdullahi, Kumbela

Bramki: Hinterseer (Bochum, 24', 82')

Żółte kartki: Celozzi, Hoogland - Sauer, Valsvik

Sędzia: Tobias Welz

Widzów: 14976
dodał: tuh, dnia: 01.04.2018, 15:27