1:1
15:30, 13 maja
Zwycięska pogoń za Sandhausen!
komentarze: 1
W meczu 27. kolejki 2. Bundesligi VfL Bochum pokonało na wyjeździe zespół SV Sandhausen 3-2, choć to rywale Niebiesko-białych prowadzili już 2-0 po bramkach Stieflera i Gislasona. Podopieczni Robina Dutta odwrócili jednak losy meczu dzięki hat-trickowi Lukasa Hinterseera, wywalczając bezcenne 3 punkty!

Trener Robin Dutt dokonał tylko jednej, wymuszonej zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu z ostatnim meczem z Holstein Kiel (1-1). Zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Losillę zastąpił Tesche.

Dopingowani przez grupę tysiąca fanów goście od początku próbowali przejąć inicjatywę w spotkaniu na stadionie Hardtwald. Pierwszy sygnał do ataku dał Tim Hoogland, którego strzał z 20 metrów minął słupek bramki Sandhausen. Następnie z dystansu strzelał Robbie Kruse, ale Australijczyk uderzył w sam środek bramki, wprost w golkipera SV - Marcela Schuhena.

Jednak mimo obiecującego początku VfL, to gospodarze pierwsi cieszyli się z gola. W 18. minucie defensywa VfL nie potrafiła porządnie wybić piłki z własnego pola karnego, tę z powrotem wrzucił Denis Linsmayer, a Manuel Stiefler z bliskiej odległości pokonał Riemanna, dając Sandhausen wynik 1-0.

Kilka minut później Sandhausen podwoiło swoją przewagę. Rurik Gislason w pojedynku z Patrickiem Fabianem był górą, odegrał piłkę do wbiegającego Phillippa Förstera, który wprawdzie przegrał pojedynek sam na sam z Riemannem, jednak na nieszczęście dla golkipera VfL piłka wróciła do Gislasona, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Jednak na tego gola VfL zdołało błyskawicznie odpowiedzieć. W 26. minucie, a więc zaledwie 120 sekund po stracie bramki na 2-0 w pole karne gospodarzy dośrodkował Stefano Celozzi, a tam Lukas Hinterseer perfekcyjnie przyjął piłkę, zwiódłszy obrońcę i pewnym strzałem pokonał Schuhena.

VfL starało się pójść za ciosem i wyrównać stan rywalizacji jeszcze do przerwy, jednak w pierwszej połowie to gospodarze byli górą. Po zmianie stron mogło być 3-1 dla Sandhausen, ale Manuel Riemann zatrzymał strzał głową Sahina Aygünesa po tym, jak wcześniej źle wyprowadził piłkę z własnego pola karnego i przejęli ją gracze Sandhausen.

W 56. minucie Bochum zdobyło jednak upragnionego gola wyrównującego. Ponownie akcję precyzyjnym strzałem wykończył Hinterseer, a tym razem dośrodkowywał Sydney Sam. Bochum odrabia zatem dwubramkową stratę!

W 64. minucie gospodarze otrzymali kolejny cios i po raz kolejny od Lukasa Hinterseera! Austriacki napastnik dobił strzał Robbiego Kruse, obroniony przez bramkarza Sandhausen. Należy jednak odnotować, iż w tej sytuacji sędzia nie powinien był uznać gola, bowiem Hinterseer był na pozycji spalonej.

Gospodarze starali się wrócić do gry, jednak defensywa VfL Bochum nie popełniła tego dnia już więcej błędów, wobec czego Niebiesko-biali odnoszą niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie. Zespół wyraźnie odżył pod opieką Robina Dutta, który na kolejne ligowe starcie z Eintrachtem Braunschweig będzie miał aż dwa tygodnie na przygotowania, gdyż w przyszłym tygodniu zamiast rozgrywek ligowych zagrają reprezentacje narodowe.

SV Sandhausen 2 - 3 VfL Bochum:

SV Sandhausen: Schuhen - Seegert, Karl, Linsmayer (Ibrahimaj 46') - Stiefler, Paqarada - Kulovits (Wright 68'), Jansen - Förster - Gislason, Aygünes (Vollmann 63')

VfL Bochum: Riemann - Celozzi, Fabian (Gyamerah 46'), Hoogland, Danilo - Janelt (Eisfeld 46'), Tesche - Kruse, Stöger, Sam - Hinterseer (Serra 76')

Bramki: Stiefler (18'), Gislason (24') - Hinterseer (26', 56', 64')

Żółte kartki: Linsmayer, Paqarada, Kulovits, Jansen - Stöger

Sędzia: Christian Dietz