następny mecz
KONIEC SEZONU
--, --
--, --
poprzedni mecz
BOCHUM vs SSV JAHN
1:1
Ruhrstadion, Bochum
15:30, 13 maja
NEWS
Zapowiedź meczu: VfL Bochum - SV Darmstadt
komentarze: 0
W 22. kolejce 2. Bundesligi VfL Bochum zmierzy się na Vonovia RuhrStadion z SV Darmstadt. Dla obu ekip jest to niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. Pierwszy gwizdek przy Castroper Straße zabrzmi w piątek 9. lutego o godzinie 18:30.

VfL Bochum ma za sobą ciężki okres. Zespół przegrał 4 ostatnie ligowe mecze, w tym ostatni z Dynamem Drezno (2-0) i niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadkowej. Obecnie Bochum ma na swoim koncie 23 oczka i zaledwie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową, gdzie znajduje się właśnie najbliższy rywal Niebiesko-białych - Darmstadt. Należy jednak zaznaczyć, iż SV rozegrało jeden mecz mniej niż VfL. Ostatnie niepowodzenia w zespole z Bochum przyczyniły się do poważnych kroków, jakie powziął zarząd klubu, zwalniając z funkcji trenera Jensa Rasiejewskiego, a z funkcji dyrektora sportowego Christiana Hochstättera.

Na przedmeczowej konferencji pojawili się zatem następcy zwolnionych Rasiejewskiego i Hochstättera - Heiko Butscher i Sebastian Schindzielorz. W spotkaniu z dziennikarzami wziął także udział przewodniczący rady nadzorczej klubu Hans-Peter Villis, który ponownie wypowiedział się o ostatnich wydarzeniach: "Przez ponad cztery i pół roku ściśle współpracowaliśmy z Christianem Hochstätterem. Ale teraz zebraliśmy się w radzie nadzorczej, aby podjąć tę decyzję. Zarówno Christian Hochstätter, jak i Jens Rasiejewski przyjęli tę decyzję bardzo profesjonalnie. Biorąc pod uwagę rozwój wydarzeń w ostatnich tygodniach, był to logiczny krok. Teraz chcemy skoncentrować się wyłącznie na sukcesie sportowym. Ma to dla nas najwyższy priorytet" - powiedział.

Villis wypowiedział się także na temat zatrudnienia na miejsce Hochstättera Sebastiana Schindzielorza: "Mam nadzieję, że będzie to długotrwała i udana współpraca. Mamy pełne zaufanie do Sebastiana Schindzielorza. Jest chłopakiem z Bochum, przez wiele lat pracował tutaj jako zawodnik, a dzięki swojej wcześniejszej działalności zna klub, środowisko, drużynę i pracowników na wylot" - powiedział szef rady nadzorczej o Schindzielorzu, który w barwach VfL rozegrał 147 spotkań. Tymczasowym managerem będzie także były gracz klubu - Heiko Butscher, który jednak nie przejmie na stałe sterów w zespole, gdyż nie posiada licencji trenerskiej. Zarząd klubu będzie musiał zatem zająć się poszukiwaniami nowego managera, czego jest świadom Schindzielorz: "Temat znalezienia trenera można rozwiązać w krótkim czasie. Jak najszybciej zajmiemy się rozwiązaniem problemu" - mówił na konferencji nowy dyrektor VfL Bochum.

"Jesteśmy w zagrożonych regionach tabeli. Teraz konieczne jest utrzymanie VfL w lidze. To pierwszy i najważniejszy cel. Oczywiście są też inne cele poza tym. Teraz utworzymy listę kandydatów na trenera i przeprowadzimy rozmowy tak szybko, jak to będzie możliwe. Najpierw musimy dokonać przeglądu dostępnych nazwisk" - powiedział Schindzielorz.

Kilka słów wypowiedział także Heiko Butscher: "Zespół jest teraz żądny wygranej. Czuję, że w końcu chcemy się poprawić. Chcemy odzyskać niezbędną pewność siebie tak szybko, jak to możliwe. Ważne jest, aby uzyskać pozytywny nastrój". Butscher podjął jednocześnie decyzję, aby kapitanem zespołu pozostał Stefano Celozzi, a w bramce, podobnie jak w Dreźnie, stanął Manuel Riemann.

Zarówno Butscher, jak i Schindzielorz podkreślili, że w trudnych momentach klub i kibice powinni stanowić jedność: "Zauważyliśmy, że nastrój wśród fanów stał się bardziej pozytywny. Wszyscy mogą przyjść w piątek i pomóc zespołowi ponownie zdobywać punkty. Bochum trzyma się razem w trudnych okresach, wiem o tym" - mówił Butscher, natomiast Schindzielorz dodał: "Chodzi o VfL, chodzi o piłkę nożną. Chcemy wprowadzić wszystkich na pokład, fanów, pracowników, media. Heiko i ja wiemy, że jest to tutaj możliwe. I chcemy to jeszcze raz zobaczyć".

VfL Bochum w obecnym sezonie pokonało już SV Darmstadt, gdy oba zespoły mierzyły się we wrześniu zeszłego roku na Merck-Stadion am Böllenfalltor. Wówczas VfL wygrało na stadionie rywala 2-1. Wcześniej oba kluby grały ze sobą w sezonie 2014/15 - wtedy lepsze było Darmstadt, które u siebie wygrało 2-0, natomiast na RuhrStadion oba zespoły podzieliły się punktami (1-1). Był to dla SV Darmstadt sezon, w którym zespół wywalczył awans do Bundesligi, by spaść z niej po dwóch latach, w rozgrywkach 2016/17.
dodał: tuh, dnia: 08.02.2018, 17:51
[skomentuj] [wróć do newsów]

PsNews::info
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

2. BUNDESLIGA
 1.Düsseldorf34+1363
 2.Nürnberg34+2260
 3.Kiel34+2756
 4.Bielefeld34+448
 5.Regensburg34048
 6.Bochum34-348
 7.Duisburg34-448
 8.Union34+847
 9.Ingolstadt34+245
10.Darmstadt34+243
STRZELCY
 1.Lukas Hinterseer14
 2.Robbie Kruse7
 3.Felix Bastians4
 .Kevin Stöger4
 5.Dimitrios Diamantakos2
 6.Jannik Bandowski1
 .Robert Tesche1
 .Thomas Eisfeld1
 .Johannes Wurtz1
 .Johannes Wurtz1
34 KOLEJKA
Ingolstadt - K'lautern 1-3
Darmstadt - Aue 1-0
Dresden - Union 0-1
Heidenheim - Fürth 1-1
Bochum - Regensburg 1-1
Nürnberg - Düsseldorf 2-3
Bielefeld - Sandhausen 0-0
Duisburg - St. Pauli 2-0
Kiel - Braunschweig 6-2
CAMP W POLSCE
Dowiedz się wiecej o pierwszym Campie organizowanym przez VfL Bochum w Polsce w dniach 1-5 maja 2017.
Projekt i wykonanie : bunik | cięcie i kodowanie : Jack
Wszelkie prawa zastrzeżone przez VfL-Bochum.pl