Millerntor-Stadion, Hamburg
20:30, 18 grudnia
Porażka na zakończenie roku
komentarze: 1
VfL Bochum nie zdołało uniknąć porażki w wyjazdowym meczu 18. kolejki 2. Bundesligi przeciwko FC St. Pauli. Na bramki Lasse Sobiecha i Jana-Marca Schneidera odpowiedział tylko Lukas Hinterseer, a rezultat 2-1 dla hamburczyków utrzymał się już do końca spotkania. W końcówce czerwoną kartkę otrzymał Anthony Losilla.

W ostatnim meczu w 2017. roku, trener VfL Bochum Jens Rasiejewski dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce, w porównaniu z wygranym meczem przeciwko Jahn Regensburg. Sidney Sam zastąpił tym samym w składzie Johannesa Wurtza.

W 3. minucie meczu strzału lewą nogą próbował Robbie Kruse, ale bramkarz St. Pauli Robin Himmelmann wybronił to uderzenie. W zespole gospodarzy w 10. minucie groźnie dośrodkowywał Waldemar Sobota, ale Felix Dornebusch wybił piłkę na rzut rożny.

Polski zawodnik przyczynił się jednak do objęcia prowadzenia przez swój zespół w 34. minucie. Sobota wykonał rzut wolny, w polu karnym źle piłkę przyjął Danilo Soares, przez co futbolówka wpadła pod nogi Lasse Sobiecha, który płaskim uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Dornebuscha.

Kilka minut później tylko dzięki bramkarzowi VfL wynik nie zmienił się na 2-0. Dornebusch obronił bowiem mocny strzał głową Sobiecha, który później miał jeszcze jedną świetną okazję na gola, ale tym razem Dornebuscha uratowała poprzeczka. Na dobitkę zdecydował się Sami Allagui, ale trafił w spojenie słupka i poprzeczki.

VfL Bochum zakończyło pierwszą połowę z jednobramkową stratą, jednak gracze Rasiejewskiego powinni cieszyć się, że nie przegrywali wyżej. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Druga odsłona meczu świetnie rozpoczęła się dla St. Pauli. Mimo obiecującego początku VfL (strzały Hinterseera i Celozziego obronione przez Himmelmanna) to hamburczycy zdobyli gola. Gospodarze przeprowadzili wzorową kontrę, przy której największą pracę wykonał Cenk Sahin, który przebiegł duży obszar boiska, minął kilku graczy VfL, a następnie zagrał do Jana-Marca Schneidera, a ten pokonał Dornebuscha i podwyższył prowadzenie St. Pauli do dwóch goli.

Bochum starało się przebić przez dobrze zorganizowaną obronę St. Pauli, ale ta sztuka udała się tylko raz. W 75. minucie piłka po strzale Stefano Celozziego przypadkiem dotarła do Anthony'ego Losilli, a następnie do Lukasa Hinterseera, który z bliskiej odległości pokonał Himmelmanna, zmniejszając rozmiary porażki.

Mimo tego, VfL nie zdołało doprowadzić do wyrównania, a na domiar złego w końcówce spotkania Niebiesko-biali kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Anthony'ego Losilli. Był to ostatni mecz przed miesięczną przerwą zimową. VfL w 18 meczach zgromadziło 23 punkty i zimę spędzi na 12. miejscu.

FC St. Pauli 2 - 1 VfL Bochum:

FC St. Pauli: Himmelmann - Zander, Sobiech, Avevor, Buballa - Flum, Park - Cenk Sahin (Litka 69'), Allagui (Choi 90+4'), Sobota - Schneider (Kalla 85')

VfL Bochum: Dornebusch - Gyamerah (Hoogland 60'), Losilla, Bastians - Celozzi, Danilo - Janelt (Tesche 89') - Stöger - Sam (Wurtz 65'), Kruse - Hinterseer

Bramki: Sobiech (34'), Schneider (49') - Hinterseer (75')

Żółte kartki: Flum, Park - Losilla, Janelt, Stöger

Czerwona kartka: Losilla (Bochum, za drugą żółtą)

Sędzia: Bibiana Steinhaus

Widzów: 29005