1:1
15:30, 13 maja
Kruse za 3 punkty! Ważne zwycięstwo VfL!
komentarze: 0
Dzień po podjęciu decyzji o oficjalnym zatrudnieniu Jensa Rasiejewskiego jako pierwszego trenera, Niebiesko-biali udali się na wyjazdowe spotkanie do Regensburga by oficjalnie zakończyć rundę jesienną. Szybko zdobyta bramka przez Robbie'go Kruse pozwoliła VfL Bochum na zdobycie cennych trzech punktów. Dla Niebiesko-białych to drugie z rzędu ligowe zwycięstwo.

Mecz, do którego obie drużyny przystąpiły podbudowane ostatnimi zwycięstwami, fantastycznie ułożył się dla piłkarzy z Zagłębia Ruhry bowiem już w siódmej minucie po świetnym prostopadłym podaniu Stögera, Kruse wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdołał wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Choć przez większą część pierwszej połowy gospodarze utrzymywali się przy piłce, to więcej zagrożenia pod bramką rywala sprawili zawodnicy VfL Bochum. W 26. minucie po znakomitej, dwójkowej akcji Kruse i Hinterseera temu ostatniemu po wyłożeniu piłki na siódmy metr pozostało tylko dopełnienie formalności. Po strzale Austriaka, Pentke odbił piłkę przed siebie, a dobitka w wykonaniu Celozziego poszybowała w trybuny.

Gorąco pod polem karnym gości zrobiło się dopiero w samej końcówce. W 83. minucie Adamyan próbował lobować Dornebuscha, ale dzięki przytomnej interwencji Felixa Bastiansa z pomocą słupka udało się zapobiec wyrównaniu.

Cztery minuty przed końcowym gwizdkiem przyjezdni powinni przypieczętować zwycięstwo drugim golem, Po szybkim kontrataku, w którym uzyskali przewagę liczebną, najpierw Sam został zatrzymany przez bramkarza, a następnie Hinterseer uderzył wprost w rozpaczliwie interweniującego obrońcę. Ostatecznie debiut Jensa Rasiejewskiego w roli pierwszego trenera zakończył się skromną, wyjazdową wygraną, która dała jego drużynie awans na 9. miejsce w ligowej tabeli. Ostatnie spotkanie w 2017 roku VfL rozegra w już za tydzień w ramach rozgrywanej awansem pierwszej kolejki rundy rewanżowej. Przeciwnikiem Niebiesko-białych będzie ekipa FC St. Pauli.
dodał: tuh, dnia: 09.12.2017, 22:59