1:1
15:30, 13 maja
Upragniona wygrana! Bochum łapie oddech!
komentarze: 0
VfL Bochum w meczu 15. kolejki 2. Bundesligi odniosło ważne zwycięstwo z Unionem Berlin. Wynik 2-1 na Vonovia RuhrStadion to efekt bramek Kevina Stögera i Lukasa Hinterseera, którzy swoimi trafieniami odpowiedzieli na gola, jakiego już na początku spotkania strzelił dla berlińczyków Sebastian Polter.

Goście prowadzili już po niespełna pięciu minutach. Po przejęciu piłki przed własnym polem karnym, Leistner uruchomił dalekim podaniem Poltera, który okazał się szybszy od obrońców i strzałem z bliskiej odległości nie dał szans Dornebuschowi.

Odrabianie strat zajęło gospodarzom prawie całą pierwszą połowę. W 40. minucie Sidney Sam zagrał w pole karne do Lukasa Hinterseera, który postanowił wycofać futbolówkę do nadbiegającego Stogera. Napastnik zdecydował się na uderzenie, a piłką odbita on nogi jednego z obrońców kompletnie zmyliła Buska i wpadła do siatki.

Po przerwie Stołeczni bardzo szybko mogli cieszyć się z kolejnego prowadzenia, ale doskonałej szansy nie wykorzystał Leister, który po pięknej centrze fatalnie spudłował z niewielkiej odległości.

W drugiej odsłonie gospodarze byli drużyną zdecydowanie lepszą. Dzięki uporczywej walce do samego końca przechylili szalę zwycięstwa dzięki Lukasowi Hintereseerowi, który po podaniu Johannesa Wurtza przyjął piłkę i rozpaczliwym strzałem z kilkunastu metrów pokonał golkipera gości.Podopieczni Jensa Rasiejewskiego zasłużenie pokonali Union Berlin 2-1.
dodał: tuh, dnia: 04.12.2017, 19:05