2:1
13:30, 3 grudnia
Kolejny mecz bez rozstrzygnięcia. Bochum remisuje w Aue
komentarze: 0
Piłkarze VfL Bochum nie potrafią wygrać już od pięciu kolejek. W niedzielne popołudnie, ekipa z Zagłębia Ruhry w wyjazdowym meczu z Erzgebirge Aue zanotowała czwarty remis z rzędu (1-1). Bramkę dla gospodarzy zdobył w czwartej minucie Clemens Fandrich, a sześć minut przed przerwą wyrównał Felix Bastians.

Zawodnicy Erzgebirge Aue rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia bowiem już po czterech minutach prowadzili 1-0. Na listę strzelców wpisał się Clemens Fandrich, który otrzymał prostopadłe podanie od dobrze znanego w Bochum Christiana Tifferta. Napastnik okazał się szybszy od obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał wychodzącego z bramki Riemanna.

Po stracie bramki goście bardzo szybko mogli odpowiedzieć. Dwukrotną próbę strzału z dystansu podjął Danilo Soares, który najpierw został zablokowany, a następnie po lekkim rykoszecie piłka przeleciała tuż obok słupka.

W 13. minucie Clemens Fandrich był bliski podwyższenia wyniku. Po wrzutce od Rizzuto strzelec pierwszej bramki nieznacznie pomylił się uderzając głową.

W 20. minucie po dalekim podaniu Stefano Celozziego, Hinterseer znalazł się w doskonałej sytuacji, ale uderzył zbyt słabo, aby pokonać Martina Männela.

Po pół godziny gry, Jens Rasiejewski zmuszony był ściągnąć z boiska borykającego się z urazem, Anthony'ego Losillę. Francuza zastąpił Vitaly Janelt, który dziewięć minut później po dwójkowej akcji z Danilo Soaresem ostatecznie obsłużył podaniem Felixa Bastiansa, który z kilku metrów wpakował piłkę do pustej bramki.

W doliczonym czasie gry obie drużyny miały swoje szanse po stałych fragmentach gry, ale ostatecznie na przerwę schodziły z wynikiem remisowym.

Drugą połowę piłkarze VfL Bochum rozpoczęli od wysokiego pressingu. Efektey były widoczne już w 48. minucie, gdy Sindey Sam wycofał piłkę do Kevina Stögera, który strzałem zza pola karnego zmusił do niełatwej interwencji Martina Männela. W kolejnej akcji znów w roli podającego uczestniczył Sam. Jego zagranie powędrowało do Hinterseera, który stojąc tyłem do bramki uderzył wprost w golkipera miejscowych.

W 62. minucie trener gości przeprowadził drugą wymuszoną zmianę. Tym razem między słupkami utykającego Manuela Riemanna zastąpił Felix Dornebusch. Rezerwowy bramkarz do końca spotkania jednak nie popełnił błędu i pewnie wykonywał swoje zadanie.

Koniówka meczu należała do gospodarzy, którzy kilkukrotnie podejmowali próby pokonania Dornebuscha. Swoją szansę mieli także przyjezdni po kolejnym strzale z dystansu Stögera, po którym jednak piłka nie wpadła do siatki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1. Taki wynik nieznacznie poprawił sytuację w tabeli obu ekipom. Kolejną okazję do przełamania Niebiesko-biali podejmą w kolejną niedzielę w starciu przeciwko Union Berlin.
dodał: VFL, dnia: 26.11.2017, 15:44