Millerntor-Stadion, Hamburg
20:30, 18 grudnia
VfL remisuje trzeci mecz z rzędu
komentarze: 0
W 14. kolejce 2. Bundesligi VfL Bochum podejmowało na Vonovia RuhrStadion zespół Greuther Fürth. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a oba gole padły w pierwszej połowie. Najpierw prowadzenie gościom dał Marco Caligiuri, a dla Bochum wyrównał Lukas Hinterseer.

Na to, by rozpracować defensywę VfL Bochum, przyjezdni potrzebowali zaledwie siedmiu minut. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego brak komunikacji między obroną i bramkarzem wykorzystał Caligiuri, który stojąc kilka metrów przed bramką bez większych problemów wpakował ją do siatki.

W 17. minucie niemal z identycznej odległości stały fragment gry wykonywali gospodarze. Janelt posłał futbolówkę w pole karne, wprost na głowę Hinterseera, który będąc w niełatwej pozycji strzelił pięknego gola.

Spotkanie w każdym calu odzwierciedliło aktualną formę obu zespołów i potwierdziło, że nieprzypadkowo zajmują one miejsca w dolnej części tabeli. W drugiej połowie zarówno miejscowi jak i goście stworzyli sobie po jednej dogodnej sytuacji, ale żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem.

W 74. minucie czujność Riemanna uderzeniem z dystansu postanowił sprawdzić Raum. Bramkarz VfL do końca kontrolował lot piłki, ale trzeba przyznać, że niewiele zabrakło, aby piłka znalazła drogę do bramki.

W dużo lepszej i dogodniejszej sytuacji znalazł się Hoogland, który osiem minut przed końcowym gwizdkiem powinien rozstrzygnąć losy spotkania. Po przyjęciu wybitej piłki obrońca bezpośrednio zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale niestety uderzył wysoko ponad bramką.
dodał: tuh, dnia: 18.11.2017, 15:28