3:2
13:30, 27 sierpnia
Kaiserslautern - Bochum: Kolejny mecz bez goli
komentarze: 0
VfL Bochum po raz drugi z rzędu kończy spotkanie bezbramkowym remisem. W 13. kolejce 2. Bundesligi podopieczni Jensa Rasiejewskiego podzielili się punktami z ostatnim w tabeli FC Kaiserslautern.

Jens Rasiejewski dokonał dwóch wymuszonych zmian w składzie. Za czerwoną kartkę zawieszony był Lukas Hinterseer, a za uderzenie rywala łokciem w meczu z Fortuną Düsseldorf dwumeczową karę musi odbyć Kevin Stöger. Tym samym, przeciwko Kaiserslautern swoje szanse d pierwszych minut dostali Johannes Wurtz i Görkem Saglam.

Pierwsza dogodna sytuacja strzelecka należała do VfL. W 7. minucie w pole karne gospodarzy przedarł się Thomas Eisfeld, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem Lautern, Mariusem Müllerem. W odpowiedzi po stronie gospodarzy dwie szanse zmarnował Brandon Borrello.

W 20. minucie Bochum miało sporo szczęścia, kiedy niepilnowany w polu karnym Riemanna Manfred Osei-Kwadwo uderzył niecelnie głową. W 35. minucie gola dla Bochum mógł z rzutu wolnego zdobyć Eisfeld, ale strzał minął bramkę Müllera. Tuż przed przerwą Phillipp Mwene minimalnie spudłował, strzelając na bramkę VfL.

Na drugą połowę na boisko nie wybiegł już Maxim Leitsch, którego zmienił Danilo Soares. W 58. minucie wprowadzony zaledwie kilka minut wcześniej Nicklas Shipnoski oddał silny strzał zza pola karnego, ale na jego i gospodarzy nieszczęście, piłka uderzyła tylko w poprzeczkę.

W 66. minucie na boisku pojawił się Vitaly Janelt który zmienił Thomasa Eisfelda. W 79. minucie Dimitrios Diamantakos zdobył gola dla VfL Bochum, ale wcześniej przyjmował piłkę ręką, w związku z czym arbiter bramki nie uznał. W międzyczasie Jens Rasiejewski dokonał trzeciej zmiany, wprowadzając Selima Gündüza w miejsce Luke'a Hemmericha.

Do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, i ostatecznie VfL Bochum wraca z Kaiserslautern z jednym punktem. Kolejne ligowe spotkanie zostanie rozegrane po przerwie na mecze reprezentacji - 18. listopada Bochum zagra u siebie z Greuther Fürth.

FC Kaiserslautern 0 - 0 VfL Bochum:

FC Kaiserslautern: Müller - Kessel (Müsel 71'), Vucur, Ziegler - Mwene, Abu Hanna (Shipnoski 53') - Seufert, Moritz - Borrello, Osei-Kwadwo (Kastaneer 67') - Andersson

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah, Losilla, Bastians - Hemmerich (Gündüz 79'), Celozzi, Leitsch (Danilo 46') - Saglam, Eisfeld (Janelt 66'), Wurtz - Diamantakos

Żółe kartki: Seufert, Moritz, Borrello - Losilla, Celozzi, Diamantakos

Sędzia: Alexander Sather

Widzów: 19086
dodał: tuh, dnia: 03.11.2017, 20:24