3:2
13:30, 27 sierpnia
Bezbramkowy remis z liderem
komentarze: 0
W meczu 12. kolejki 2. Bundesligi VfL Bochum zremisowało na Vonovia RuhrStadion z liderem tabeli Fortuną Düsseldorf 0-0. Oba zespoły miały swoje okazje na rozstrzygnięcie spotkania na swoją korzyść, ale ostatecznie nie padł ani jeden gol. W końcówce spotkania czerwoną kartkę otrzymał Lukas Hinterseer.

W wyjściowym składzie VfL doszło do czterech zmian, w porównaniu z ostatnim pucharowym meczem przeciwko SC Paderborn (0-2). Od pierwszej minuty na boisku pojawili się: Maxim Leitsch, Anthony Losilla, Thomas Eisfeld i Dimitrios Diamantakos, którzy zastąpili Patricka Fabiana, Danilo Soaresa, Sidneya Sama i Johannesa Wurtza.

Już w pierwszych minutach doszło do spornej sytuacji. Po rzucie rożnym VfL na uderzenie zdecydował się Felix Bastians, a piłkę na linii bramkowej zatrzymał Florian Neuhaus, jednak nie wiadomo, czy futbolówka całym obwodem nie znalazła się już w bramce. Mimo protestów gospodarzy, arbiter nie uznał bramki.

Fortuna odpowiedziała swoją akcją w 11. minucie, ale strzał Neuhausa wybronił Manuel Riemann. W 18. minucie rzut wolny dla VfL wykonywał Kevin Stöger, ale uderzenie zatrzymało się na murze ustawionym przez gości. Po stronie Fortuny dobre okazje mieli Niko Gießelmann (28. minuta) i Rouwen Hennings (34.), którzy strzałami głową nie zdołali jednak pokonać Riemanna.

Jeszcze w pierwszej połowie VfL Bochum mogło kończyć mecz w dziesiątkę, jednak na szczęście dla Kevina Stögera, sędzia nie zauważył, jak zawodnik VfL, leżąc na murawie, uderza łokciem Adama Bodzeka, za co powinna zostać pokazana czerwona kartka.

W 54. minucie po błędzie Jana Gyameraha swoją szansę na gola miał Hennings, ale jego płaskie uderzenie było niecelne. W odpowiedzi w pole karne Fortuny centrował Luke Hemmerich, a Lukas Hinterseer w dobrej sytuacji główkował ponad bramką Raphaela Wolfa.

W 82. minucie szansę dla gości miał Marcel Sobottka, ale jego strzał z rzutu wolnego był niecelny. W końcówce spotkania Lukas Hinterseer otrzymał czerwoną kartkę. Zawodnik VfL został wypuszczony na sytuację sam na sam z Wolfem, ale źle przyjął piłkę, a zamiast ją dogonić, staranował golkipera Fortuny, za co został wyrzucony z boiska.

W 91. minucie Bochum miało ostatnią szansę na gola, ale po rzucie wolnym Felix Bastians w dogodnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę. Ostatecznie w spotkaniu derbowym pomiędzy VfL Bochum a Fortuną Düsseldorf nie padł ani jeden gol. W następnej kolejce VfL zagra na wyjeździe z FC Kaiserslautern.

VfL Bochum 0 - 0 Fortuna Düsseldorf:

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah (Janelt 71'), Losilla, Bastians, Leitsch - Hemmerich, Celozzi (Gündüz 88'), Eisfeld - Stöger - Hinterseer, Diamantakos (Bandowski 66')

Fortuna Düsseldorf: Wolf - Schauerte, Ayhan, Bormuth, Gießelmann - Bodzek - Sobotka, Neuhaus - Zimmer, Usami (Raman 61') - Hennings (Nielsen 81')

Żółte kartki: Hinterseer - Schauerte, Bodzek

Czerwona kartka: Hinterseer (Bochum, druga żółta)

Sędzia: Benjamin Cortus

Widzów: 27599 (komplet)
dodał: tuh, dnia: 30.10.2017, 22:26