3:2
13:30, 27 sierpnia
Bochum żegna się z Pucharem Niemiec
komentarze: 0
Zawodnicy VfL Bochum sprawili kolejne rozczarowanie swoim kibicom. W meczu 2. rundy DFP Pokal Niebiesko-biali przegrali 2-0 z SC Paderborn i odpadli z rozgrywek. Dla 3-ligowca bramki zdobyli Sven Michel i Massih Wassey. W 2. połowie Felix Bastians nie wykorzystał rzutu karnego, a Jan Gyamerah obejrzał czerwoną kartkę.

W składzie VfL zostało wymienionych czterech zawodników, w porównaniu do ostatniego spotkania ligowego z Eintrachtem Braunschweig. W wyjściowej jedenastce Jens Rasiejewski wystawił m.in. Felixa Bastiansa, Johannesa Wurtza, Luke'a Hemmericha i Sydneya Sama.

Grające przed własną publicznością Paderborn zaczęło mecz bardzo ambitnie. Już na początku meczu Sven Michel, po minięciu dwóch obrońców VfL, minimalnie pomylił się przy strzale na bramkę Riemanna. Chwilę później Dennis Srbeny nie zdołał skierować piłki do pustej bramki po dobrym dośrodkowaniu. W 5. minucie po stronie VfL strzelał Luke Hemmerich, ale bramkarz Michael Ratajczak nie miał problemów z obroną tego uderzenia.

Za to w 7. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Skrzydłowy SCP Christopher Antwi-Adjej zacentrowaał w pole karne, a Sven Michel skierował piłkę do siatki. VfL próbowało odpowiedzieć, ale strzał Kevina Stögera z rzutu wolnego wybronił Ratajczak. Następnie strzału głową próbował Lukas Hinterseer, jednak bez efektu.

W 30. minucie po zgraniu piłki klatką piersiową przez Hinterseera, strzelał Jan Gyamerah, ale uderzenie było niecelne. Następnie szansę miał Sydney Sam, ale wykończenie akcji było niechlujne, co sprawiło, że Ratajczak nie miał żadnego problemu z tym uderzeniem.

W 37. minucie na bramkę VfL głową uderzał Srbeny, ale niecelnie. Tuż przed przerwą VfL mogło wyrównać, kiedy to Sydney Sam przelobował Ratajczaka, jednak interwencja Sebastiana Schonlaua uchroniła Paderborn od straty gola. W końcówce pierwszej połowy główkował jeszcze Robin Krauße, ale ten strzał na bramkę VfL był niecelny.

Na drugą połowę trener Rasiejewski postanowił wpuścić na boisko Maxima Leitscha, który zmienił Patricka Fabiana. Dobrą okazję dla Paderborn na podwyższenie rezultatu miał wprowadzony po przerwie Massih Wassey, którego strzał z dystansu wybronił Manuel Riemann.

W 52. minucie dla VfL próbował Hemmerich, ale uderzał niecelnie. W odpowiedzi po stronie SCP strzelał Ben Zolinski, ale górą był Riemann. Także bramkarz VfL interweniował przy strzałach Sebastiana Schonlaua i Felixa Herzenbrucha. Następnie manager VfL Jens Rasiejewski postanowił wpuścić na boisko Thomasa Eisfelda w miejsce Sydneya Sama.

W 63. minucie asystent arbitra popełnił poważny błąd na niekorzyść VfL, kiedy to błędnie wskazał pozycję spaloną przy golu zdobytym przez Hinterseera. Trzy minuty później sędzia podyktował dla Bochum rzut karny po tym, jak Herzenbruch zablokował ramieniem dośrodkowanie Hemmericha w pole karne. Jedenastki nie wykorzystał jednak Felix Bastians, który w momencie strzału poślizgnął się, przez co nie zdołał nawet oddać celnego strzału na bramkę.

Sytuacja VfL pogorszyła się jeszcze bardziej w ciągu kolejnych trzech minut, w czasie których Jan Gyamerah obejrzał dwie żółte kartki, przez co musiał opuścić boisko, a VfL było zmuszone grać w osłabieniu. Pierwszy żółty kartonik został pokazany zawodnikowi VfL za pchnięcie rywala, a drugi - za faul na Antwi-Adjej'u.

W 82. minucie doskonałą okazję do wyrównania miał wprowadzony wcześniej na boisko Dimitrios Diamantakos, jednak napastnik VfL przegrał pojedynek jeden na jeden z Ratajczakiem. Sytuacja ta zemściła się w 87. minucie, kiedy to Paderborn zdobyło drugiego gola. Po błędzie Hemmericha piłkę w polu karnym otrzymał Wassey, który uderzył celnie na bramkę Riemanna, co okazało się decydującym ciosem dla VfL.

Tym samym, VfL Bochum żegna się z Pucharem Niemiec już w 2. rundzie. W najbliższy poniedziałek Niebiesko-biali zagrają u siebie mecz 2. Bundesligi przeciwko Fortunie Düsseldorf.

SC Paderborn 2 - 0 VfL Bochum:

SC Paderborn: Ratajczak - Boeder, Schonlau, Strohdiek, Herzenbruch - Krauße, Ritter (van der Biezen 89') - Zolinski (Stingl 73'), Antwi-Adjej - Srbeny (Wassey 46'), Michel

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah, Fabian (Leitsch 46'), Bastians, Danilo - Celozzi - Sam (Eisfeld 62'), Stöger, Hemmerich - Hinterseer (Diamantakos 74'), Wurtz

Bramki: Michel (7'), Wassey (87')

Żółte kartki: Schonlau, Zolinski - Gyamerah, Fabian, Bastians, Stöger, Diamantakos

Czerwone kartki: Gyamerah (Bochum, 2 żółte)

Sędzia: Sascha Stegemann

Widzów: 15000 (komplet)