3:2
13:30, 27 sierpnia
Minimalna porażka VfL
komentarze: 0
W 11. kolejce 2. Bundesligi VfL Bochum przegrało na wyjeździe z Eintrachtem Braunschweig 1-0. Bramkę dla gospodarzy strzelił na początku meczu Özkan Yildirim. Był to drugi mecz Bochum pod wodzą Jensa Rasiejewskiego.

Manager VfL dokonał tylko jednej zmiany personalnej w wyjściowej jedenastce w porównaniu z ostatnim spotkaniem z Sandhausen (2-0). W ten sposób, Selim Gündüz zastąpił Luke'a Hemmericha. Na ławce rezerwowych zasiedli powracający po zawieszeniach Felix Bastians i Johannes Wurtz.

Na początku meczu szansę na gola miał Lukas Hinterseer, ale jego strzał zablokował obrońca Gustav Valsvik. Szybko okazało się, że bramkarz gospodarzy Jasmin Fejzić z powodu kontuzji pleców nie będzie mógł kontynuować meczu i już w 7. minucie zastąpił go Marcel Engelhardt, dla którego był to debiut w pierwszej drużynie Eintrachtu.

Zaledwie dwie minuty później padł pierwszy i jak się później okazało, jedyny gol w meczu. Autorem trafienia był Özkan Yildrim, który po podaniu od Maximiliana Sauera, całkiem niepilnowany, strzelił z 18 metrów, dając gospodarzom prowadzenie.

Jednak wynik meczu nie oddał w pełni tego, co działo się na stadionie. VfL miało więcej okazji, których podopieczni Rasiejewskiego nie byli w stanie wykorzystać. Przed przerwą okazje do wyrównania mieli Kruse, Soares i Hinterseer. W 32. minucie arbiter Martin Thomsen nie zdecydował się podyktować dla Bochum rzutu karnego po tym, jak Joseph Baffo odepchnął w polu karnym Robbiego Kruse.

15 minut po wznowieniu gry VfL miało kolejną dobrą okazję na gola, ale strzał głową Patricka Fabiana był minimalnie niecelny. W 64. minucie strzału głową w ekipie gospodarzy próbował Valsvik, ale on także chybił. W 65. minucie Selima Gündüza zmienił na boisku Luke Hemmerich, który zaledwie chwilę później miał sytuację strzelecką, ale uderzenie zmiennika było niecelne.

W 71. minucie na boisku pojawił się Felix Bastians, który zastąpił Danilo Soaresa. Minutę później Özkan Yildrim mógł podwyższyć prowadzenie Eintrachtu, ale tym razem został VfL miało szczęście, gdyż po uderzeniu gracza gospodarzy piłka trafiła najpierw w poprzeczkę, później w ramię Manuela Riemanna, a dopiero potem została wybita przez Patricka Fabiana.

W końcowych minutach na boisko wszedł Johannes Wurtz, który zastąpił Thomasa Eisfelda. Ostatecznie jednak VfL nie zdołało doprowadzić do wyrównania i trzy punkty pozostały w Brunszwiku. Bochum po tej porażce zajmuje 13. miejsce w tabeli. Kolejnymi rywalami Niebiesko-białych będą SC Paderborn (2. runda Pucharu Niemiec) oraz Fortuna Düsseldorf.

Eintracht Braunschweig 1 - 0 VfL Bochum:

Eintracht Braunschweig: Fejzić (Engelhadt 6') - Baffo (Zuck 46'), Valsvik, Breitkreuz - Sauer, Moll, Samson, Reichel - Khelifi, Yildrim - Nyman (Biada 81')

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah, Fabian, Leitch - Gündüz (Hemmerich 65'), Danilo (Bastians 71') - Eisfeld (Wurtz 86'), Celozzi - Stöger - Hinterseer, Kruse

Bramki: Yildrim (7')

Żółte kartki: Gündüz, Celozzi, Bastians (Bochum)

Sędzia: Martin Thomsen

Widzów: 19790

dodał: tuh, dnia: 21.10.2017, 15:39