3:2
13:30, 27 sierpnia
2-0! Udany debiut Rasiejewskiego!
komentarze: 0
W swoim pierwszym meczu w roli managera pierwszej drużyny VfL Bochum, Jens Rasiejewski dopisuje dla swojego klubu 3 punkty. Wszystko za sprawą wygranej 2-0 przeciwko SV Sandhausen w meczu 10. kolejki 2. Bundesligi. Bramki dla Niebiesko-białych zdobyli Lukas Hinterseer i Kevin Stöger.

Rasiejewski dokonał czterech zmian w składzie, w porównaniu z ostatnim ligowym spotkaniem z Holstein Kiel (0-3). Zawieszonego przez klub Felixa Bastiansa zastąpił Maxim Leitsch. Ponadto, od pierwszej minuty zagrali Jan Gyamerah i Luke Hemmerich, podobnie jak powracający po zawieszeniu za kartki Kevin Stöger.

Pierwszą szansą dla VfL był rzut wolny wspomnianego Stögera, jednak strzał Austriaka z 11. minuty o centymetry minął bramkę strzeżoną przez Marcela Schunena. Jednak zaledwie kilkadziesiąt sekund później było już 1-0 dla gospodarzy. Z lewej flanki dośrodkowywał Robbie Kruse, a Lukas Hinterseer popisał się celnym uderzeniem głową, zapewniając VfL Bochum prowadzenie.

W 25. minucie Hinterseer powinien był trafić po raz drugi, ale tym razem nie wykorzystał kolejnego dobrego dośrodkowania Robbiego Kruse. W 30. minucie po raz kolejny gola powinien zdobyć Lukas Hinterseer, ale nie zdołał skierować piłki do siatki po podaniu od Stögera.

Sandhausen stworzyło pierwszą groźną sytuację w 51. minucie, kiedy to strzał Philippa Förstera wybronił Riemann. W 58. minucie po raz kolejny bramce Riemanna próbował zagrozić Förster, ale tym razem na posterunku był Patrick Fabian, którego interwencja zatrzymała akcję gości. W 66. minucie po raz kolejny swój zespół ratował Fabian, który powstrzymał Jeana Pierre'a Vunguidicę przed strzałem na bramkę VfL.

W 72. minucie trener gości Kenan Kocak wprowadził na boisko byłego gracza VfL Bochum, Richarda Sukutę-Pasu, jednak to gospodarzom udało się ostatecznie strzelić bramkę. W polu karnym Sandhausen z piłką znalazł się Robbie Kruse, który po minięciu dwóch rywali wycofał do Kevina Stögera, a ten umieścił futbolówkę w siatce, dając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie.

W końcówce spotkania szansę dla Sandhausen miał Vunguidica, ale jego strzał zatrzymał się tylko na słupku bramki Riemanna. Dla VfL mógł strzelić jeszcze Kruse, ale Australijczyk został powstrzymany przez obrońcę SV, Philippa Klingmanna.

Ostatecznie nie padło już więcej goli, dzięki czemu VfL Bochum odnosi pierwsze zwycięstwo pod wodzą Jensa Rasiejewskiego. W następnej kolejce Niebiesko-biali zagrają na wyjeździe z Eintrachtem Braunschweig.

VfL Bochum 2 - 0 SV Sandhausen:

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah, Fabian, Leitsch, Danilo (Bandowski 73') - Celozzi - Eisfeld (Losilla 65') - Hemmerich (Gündüz 86'), Stöger - Hinterseer, Kruse

SV Sandhausen: Schunen - Kister, Karl (Förster 46'), Knipping - Klingmann, Paqarada - Linsmayer, M. Jansen (Sukuta-Pasu 72') - Daghfous (Vunguidica 65'), Höler, Wright

Bramki: Hinterseer (12'), Stöger (72')

Żółte kartki: Kruse, Fabian - Karl, Paqarada

Sędzia: Christian Dietz

Widzów: 13548
dodał: tuh, dnia: 14.10.2017, 23:10