3:2
13:30, 27 sierpnia
Bez punktów w Norymberdze
komentarze: 0
VfL Bochum przegrał drugi raz z rzędu. W meczu 7. kolejki 2. Bundesligi na Max-Morlock-Stadion Niebiesko-biali ulegli FC Nürnberg 3-1. Bochum prowadziło po bramce Diamantakosa z rzutu karnego, jednak gospodarze odpowiedzieli trafieniami Löwena, Behrensa i Ishaka.

Angielski tydzień zwyczajnie nie służy piłkarzom z Zagłębia Ruhry. Po niedzielnej porażce z Heidenheim, drużyna Ismaila Atalana tym razem musiała uznać wyższość ekipy FC Nürnberg. Wyjazdowe spotkanie w Bawarii rozpoczęło się jednak bardzo pomyślnie dla Niebiesko-białych, którzy już w 13. minucie objęli prowadzenie. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, wrzucana piłka w pole karne nieszczęśliwie odbiła się od ręki Valentiniego próbującego zasygnalizować pozycję spaloną. Za to zagranie sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Diamantakos.

Pierwsza połowa w wykonaniu gości naprawdę mogła się podobać bowiem to oni przez większą jej część kontrolowali wydarzenia na boisku, prezentując bardzo dobry poziom gry z przodu, a także pozostając czujnym w szykach obronnych.

Niestety w 28. minucie po jednej z akcji gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Ishak, Dornebusch odbił piłkę wprost pod nogi Löwena, który bez większych problemów z kilku metrów trafił do siatki.

Wynik remisowy utrzymał się do przerwy. Po wyjściu z szatni skutecznością wykazywali się już tylko piłkarze FCN. W 52. minucie po idealnej centrze Valentiniego, w polu karnym gości najwyżej wyskoczył Behrens, który oddał perfekcyjny strzał głową i tym razem bramkarzowi VfL nie pozostawił na obronę żadnych szans.

W końcówce spotkania arbiter dopatrzył się kolejnego zagrania ręką w obrębie szesnastki i po raz drugi w tym pojedynku wskazał na "wapno." Przy pierwszym podejściu Dornebusch co prawda zatrzymał Ishaka, ale w obliczu dobitki był już bezradny. Ostatecznie gospodarze wygrali to spotkanie 3-1.
dodał: tuh, dnia: 22.09.2017, 18:37