3:2
13:30, 27 sierpnia
Heidenheim lepsze od VfL
komentarze: 0
VfL Bochum nie zdołało wygrać trzeciego meczu z rzędu. W spotkaniu 6. kolejki 2. Bundesligi podopieczni Ismaila Atalana przegrali na Vonovia RuhrStadion z zespołem FC Heidenheim 1-2. Na gola Robbiego Kruse odpowiedzieli piłkarze gości - Robert Glatzel i Mathias Wittek.

Trener Ismail Atalan dokonał tylko jednej zmiany w składzie, w porównaniu z wyjazdowym spotkaniem przeciwko Darmstadt. W miejsce Alexandra Merkela w wyjściowej jedenastce znalazł się Johannes Wurtz.

Pierwsza dogodna okazja w spotkaniu od razu okazała się akcją bramkową VfL. W 13. minucie Kevin Stöger wykonał dalekie podanie w kierunku pola karnego Heidenheim, gdzie czekał Robbie Kruse, który płaskim strzałem pokonał Kevina Müllera.

Jednak gościom udało się odpowiedzieć już kilka minut później. Po rzucie wolnym niepilnowany Nikola Dovedan zgrał piłkę głową do Roberta Glatzela, a ten pokonał Felixa Dornebuscha, dając swojemu zespołowi wyrównanie.

VfL próbowało odpowiedzieć, jednak strzał Lukasa Hinterseera okazał się niecelny. Tymczasem goście stworzyli sobie kolejną groźną okazję, kiedy to Dovedan uderzał z dystansu, a Felix Dornebusch nogą wybił futbolówkę z linii.

Do końca pierwszej połowy VfL nie przeprowadziło już żadnej groźniejszej akcji. Wynik do przerwy był więc remisowy. Po przerwie VfL próbowało atakować za sprawą Stögera, ale zatrzymał go bramkarz Müller.

Piłkarze z Bochum starali się zamknąć rywala na jego połowie, ale ich próby były bezskuteczne. W 70. minucie strzału na bramkę próbował Anthony Losilla, jednak uderzenie było za słabe, by sprawić gościom trudności. Za to Heidenheim osiągnęło swój cel w 73. minucie. Po rzucie rożnym niepilnowany Dovedan zgrał piłkę do Mathiasa Witteka, który strzałem głową pokonał golkipera VfL i dał swojej drużynie prowadzenie.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, jednak ani Hoogland, ani Diamantakos, ani również Saglam nie zdołali zagrozić na poważnie bramce Müllera. Ostatecznie VfL Bochum przegrało z FC Heidenheim 1-2. Kolejny ligowy mecz Niebiesko-białych odbędzie się już w czwartek 28. września. Przeciwnikiem VfL będzie FC Nürnberg.

VfL Bochum 1 - 2 FC Heidenheim:

VfL Bochum: Dornebusch - Celozzi, Hoogland, Bastiand, Danilo - Losilla (Saglam 78') - Sam (Gyamerah 74'), Stöger, Kruse - Hinterseer, Wurtz (Diamantakos 63')

FC Heidenheim: Müller - Busch (Thiel 56'), Kraus, Beermann, Feick - Wittek - Halloran (Titsch-Rivero 46'), Griesbeck, Schnatterer - Dovedan, Glatzel (Pusch 71')

Bramki: Kruse (13') - Glatzel (16'), Wittek (73')

Żółte kartki: Stöger, Kruse - Busch, Wittek

Sędzia: Lasse Koslowski

Widzów: 13236
dodał: tuh, dnia: 17.09.2017, 22:56