3:2
13:30, 27 sierpnia
Sensacyjna wygrana w Darmstadt
komentarze: 1
VfL Bochum wywozi z Darmstadt komplet punktów. Niebiesko-biali po bardzo dobrej grze w drugiej połowie, którą udokumentowali bramkami w samej końcówce odnoszą w tym sezonie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Przed spotkaniem trener Ismail Atalan dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Kontuzjowanego Riemanna między słupkami zastąpił Dornebusch, na środku pola zamiast Eisfelda pojawił się Merkel, z kolei na prawym skrzydle Gündüza zmienił debiutujący w składzie Sam.

W pierwszej odsłonie lepszą drużyną byli podopieczni Torstena Fringsa. To oni w 24. minucie wykonali rzut rożny, po którym niepilnowany w polu karnym Sulu strzałem głową pokonał Dornebuscha.

Po przerwie zespół z Bochum zagrał dużo lepiej, a swoją przewagę potwierdził w końcówce meczu. Najpierw w 81. minucie po jednej z akcji piłka trafiła w pole karne do stojącego tyłem Diamantakosa, który potężnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu. Pięć minut później w szesnastce odnalazł się Robbie Kruse, który zbiegł do środka i uderzeniem w sam róg nie dał szans Fernandesowi. VfL Bochum zasłużenie wygrał w Darmstadt 2-1 i awansował na 11. miejsce w tabeli. Strata do czołowych miejsc zmalała do trzech punktów.

SV Darmstadt: Heuer Fernandes - Sirigu (77. Steinhöfer), Sulu, Höhn, Holland - Altintop, Kamavuaka - Kempe, Mehlem (59. Stark), Großkreutz - Sobiech (67. Boyd)

VfL Bochum: Dornebusch - Celozzi, Hoogland, Bastians, Soares (80. Wurtz) - Merkel (46. Diamantakos), Losilla, Stöger - Kruse, Hinterseer, Sam (71. Gündüz)

Bramki: 1:0 Sulu (24.), 1:1 Diamantakos (81.), 1:2 Kruse (86.)

Żółte kartki: Altintop - Stöger

Sędzia: Benedikt Kempkes

Widzów: 16.000
dodał: tuh, dnia: 10.09.2017, 17:48
#1 VfLGliwice, 11.09.2017, 09:06
Może nie sensacyjna, ale niewątpliwie zwycięstwo osiągnięte głównie siłą woli w drugiej połowie. Gest Bastiansa robi furorę w Niemczech i nie tylko

8.St. Pauli4-17