2:1
13:30, 3 grudnia
Upragnione zwycięstwo. Hinterseer bohaterem
komentarze: 3
Spotkanie 4. kolejki 2. Bundesligi pomiędzy VfL Bochum a Dynamo Dresden obfitowało w emocje, jednak ostatecznie to Niebiesko-biali zwyciężyli 3-2 dzięki dwóm trafieniom Felixa Bastiansa, a także bramce Lukasa Hinterseera, strzelonej w końcówce meczu. To pierwsza ligowa wygrana pod wodzą Ismaila Atalana, dzięki której zespół wydostaje się ze strefy spadkowej.

Piłkarze z Saksonii bardzo szybko znaleźli sposób na rozpracowanie defensywy miejscowych. W 11. minucie goście ruszyli z kontrą, po której Berko zagrał na wolne pole do Heise, który bez większych problemów trafił do siatki obok wracającego za akcją Eisfelda.

Gospodarze jednak bardzo szybko potrafili się podnieść po straconej bramce i już sześć minut później doprowadzili do wyrównania. Dalekie podanie od Soaresa główką przedłużył Hinterseer, piłka spadła pod nogi Felixa Bastiansa, który strzałem z ostrego kąta nie dał szans stojącemu między słupkami Schwäbe.

W 27. minucie kolejne dalekie podanie powędrowało do wchodzącego w pole karne Kruse. Napastnik został sfaulowany w szesnastce za co sędzina tego spotkania wskazała na jedenasty metr. Do piłki podszedł kapitan, Felix Bastians, któremu pomimo wyczucia intencji przez bramkarza z Dresden udało się wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Wynik 2-1 utrzymał się do przerwy. Po niej przez długi czas obie ekipy nie potrafiły stworzyć klarownych sytuacji. W 72. minucie jedną z najlepszych interwencji zaliczył Manuel Riemann broniąc niebezpiecznie wyglądające uderzenie z rzutu wolnego wykonywanego przez Heise.

Niestety pięć minut później golkiper VfL był już bezradny, gdy po rzucie rożnym piłka wybita przed pole karne spadła pod nogi Aosmana, który najpierw zamarkował strzał, a następnie uderzył w sam róg bramki.

Niebiesko-biali nie zrezygnowali z walki o trzy punkty i do końca walczyli o zwycięskie trafienie. W 88. minucie piłka bardzo szczęśliwie trafiła do niepilnowanego w polu karnym Hinterseera, który z kilkunastu metrów potężnym strzałem zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

VfL Bochum: Riemann - Soares (46. Leitsch), Hoogland, Bastians, Celozzi - Eisfeld (22. Janelt), Losilla, Stöger - Kruse (80. Wurtz), Hinterseer, Gündüz

Dynamo Dresden: Schwäbe - Fa. Müller (46. Kreuzer), J. Müller, Ballas, Heise - Benatelli - Möschl (60. Duljevic), Aosman, Hartmann (79. Konrad), Berko - Röser

Bramki: 0:1 Heise (11.), 1:1 Bastians (17.), 2:1 Bastians (27., k), 2:2 Aosman (77.), 3:2 Hinterseer (88.)

Żółte kartki: Leitsch, Gündüz, Hinterseer - Kreuzer, Berko, Aosman

Sędzia: Bibiana Steinhaus

Widzów: 14,808
dodał: VFL, dnia: 27.08.2017, 18:58
#1 VfLGliwice, 27.08.2017, 22:19
Chyba najgorszy mecz w naszym wykonaniu jak dotychczas w tym sezonie i paradoksalnie pierwsze zwycięstwo. Bez tych 3 punktów byłoby kurewsko kiepsko. Niestety okupione 3 kontuzjami.
#2 VFL, 29.08.2017, 21:02