3:2
13:30, 27 sierpnia
Arminia górą w derbach
komentarze: 0
VfL Bochum wciąż bez zwycięstwa w 2. Bundeslidze. Piłkarze Ismaila Atalana przegrali w 3. kolejce rozgrywek z Arminią Bielefeld 2-0 po golach Andreasa Voglsammera i Konstantina Kerschbaumera. Niebiesko-biali z zaledwie jednym punktem na koncie znajdują się coraz bliżej strefy spadkowej.

Pomimo kilku absencji w drużynie Ismaila Atalana, przyjezdni przez długą część pierwszej połowy naprawdę mogli się podobać. Faworyzowana Arminia rozpoczęła spotkanie jednak od groźnego ataku lewą stroną, po którym w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Voglsammer. Bramkarz gości wyczuł intencje napastnika i na raty zdołał chwycić piłkę.

Niebiesko-biali odpowiedzieli już w 5. minucie, gdy doskonałą okazję do strzału w polu karnym wypracował sobie Hinterseer. Ostatecznie na drodze do bramki stanął Ortega.

W 24. minucie Riemann popełnił karygodny błąd zagrywając piłkę do będącego pod wielkim naporem przeciwnika Losilli. Pomocnik stracił futbolówkę na rzecz Weihraucha. Chwilę później po szybkiej wymianie podań Voglsammerowi nie pozostało nic innego jak z 16 metrów wpakować ją do pustej bramki.

Dwanaście minut później bramkarz gości skapitulował po raz drugi. Zagranie Kerschbaumera przypominające bardziej dośrodkowanie aniżeli strzał dla Riemanna także okazało się zabójcze.

Przed przerwą straty próbował zniwelować Soares, ale po jego uderzeniu piłka otarła się o spojenie.

Druga połowa nie przyniosła większych emocji. Początkowy napór ze strony VfL nie zakończył się nawet kontaktową bramką. Z każdą kolejną minutą widać było osłabienie, bezradność oraz brak pomysłu na sforsowanie defensywy gospodarzy. W końcówce po jednej z groźniejszych okazji znów obronną ręką wyszedł Ortega, zatrzymując strzał Gündüza z dalszej odległości. Ostatecznie Arminia pokonała VfL Bochum 2-0 i pozostała liderem tabeli 2. Bundesligi.
dodał: tuh, dnia: 22.08.2017, 18:07