2:1
13:30, 3 grudnia
DFB Pokal: Wysoka wygrana VfL
komentarze: 0
W pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar Niemiec VfL Bochum pewnie pokonuje piątoligowe FC Nöttingen 5-2. Aż trzy gole dla drużyny Ismaila Atalana zdobył Lukas Hinterseer, natomiast pozostałe dwa trafienia były dziełem Görkema Saglama i Jannika Bandowskiego.

Po meczu derbowym w Duisburgu w kadrze meczowej zabrakło takich zawodników jak: Celozzi, Diamantakos i Eisfeld. Ich miejsce w składzie zajęli Merkel i Saglam. Również w bramce nastąpiła mała zmiana. Występującego dotychczas między słupkami Riemanna zastąpił Dornebusch. Po krótkiej przerwie do meczowej 18-stki powrócili również Selim Gündüz, Vitaly Janelt oraz Maxim Leitsch.

Z racji zapotrzebowania i niewystarczającej ilości miejsc na stadionie w Nöttingen, mecz pierwszej rundy DFB Pokal został rozegrany na Wildparkstadion w Karlsruhe. Już po trzech minutach goście prowadzili 2-0. Po dwóch dośrodkowaniach najpierw Görkem Saglam, a następnie Lukas Hinterseer z bliskich odległości wpakowali piłkę do siatki.

Kolejne minuty nie przyniosły goli choć sytuacje były po obu stronach. Po przerwie, w 51. minucie za faul Patricka Fabiana w polu karnym sędzia wskazał na "wapno". Jedenastkę dla gospodarzy pewnie wykorzystał Timo Brenner.

W 65. minucie po niemal 30-metrowym podaniu Stögera, Hinterseer znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po czym bez większych problemów umieścił piłkę w siatce.

Dziewięć minut później Hinterseer znów urwał się obrońcom. Napastnik ruszył pewnym krokiem w kierunku bramki, a następnie po uderzeniu w górny róg mógł dopisać kolejne trafienie, kompletując tym samym pierwszego hattricka w barwach VfL Bochum.

W 85. minucie gospodarze złapali jeszcze kontakt, gdy po rzucie wolnym z ok. 22 metrów fantastycznym strzałem popisał się Mario Bilger, nie dając Dornebuschowi na obronę żadnych szans.

Wszelkie nadzieje o korzystnym rezultacie zostały jednak rozwiane trzy minuty przed końcem spotkania. Po kolejnym znakomitym podaniu Stögera na czystą pozycję wyszedł Bandowski, który tylko lekkim muśnięciem skierował piłkę do siatki.

Pod wodzą trenera Ismaila Atalana, VfL Bochum odniósł pierwsze, oficjalne zwycięstwo, dzięki któremu awansował do kolejnej rundy w rozgrywkach o Puchar Niemiec. Losowanie drugiej rundy odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 18 i będzie transmitowane przez stację telewizyjną ARD. Kolejny mecz Niebiesko-biali rozegrają w poniedziałek, 21 sierpnia. W ramach 3 kolejki 2. Bundesligi zmierzą się na wyjeździe z Arminią Bielefeld.
dodał: VFL, dnia: 13.08.2017, 17:55