3:2
13:30, 27 sierpnia
Revierderby bez rostrzygnięcia
komentarze: 0
W pierwszym wyjazdowym spotkaniu, Niebiesko-biali zremisowali na wyjeździe z MSV Duisburg 1-1. Wynik derbów już w 8. minucie otworzył Boris Tashchy, a do wyrównania zaraz po przerwie doprowadził Jannik Bandowski. Pomimo znacznej przewagi w drugiej części spotkania, podopieczni Ismaila Atalana z Duisburga wracają tylko z jednym punktem.

Po rocznej przerwie "Zebry" wróciły na zaplecze niemieckiej ekstraklasy. W debiucie przed własną publicznością podejmowały VfL Bochum, który od początku wskazywany był za faworyta tej potyczki. Derbowy klimat dało się wyczuć na trybunach jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Kibice gospodarzy oraz liczna grupa fanów przyjezdnych zaprezentowały choreografie, a następnie przez cały mecz podgrzewali atmosferę głośnym dopingiem.

Gospodarze od pierwszych minut odważnie ruszyli do ataku. W. 8 minucie Boris Tashchy otrzymał fantastyczne zgranie na przedpole od jednego z kolegów. Napastnik uderzył bez namysłu z półwoleja, po czym Riemann zdołał jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem, gdy ta wpadała do siatki. W 16. minucie bliski podwyższenia wyniku był Brandstetter, który po wrzutce z prawej strony główkował minimalnie obok słupka.

W 34. minucie jedną z groźniejszych sytuacji w pierwszej połowie po stronie gości zmarnował Lukas Hinterseer, który otrzymał świetne podanie od Danilo Soaresa, ale z kilkunastu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Swoją okazję w samej końcówce zmarnował również Stefano Celozzi, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył z pierwszej piłki, ale ta przeleciała minimalnie ponad bramką.

W przerwie trener gości dokonał kluczowej zmiany. Na boisku pojawił się Jannik Bandowski, który zmienił kompletnie niewidocznego Wurtza. Już dwie minuty później Bandowski otrzymał prostopadłe podanie od Soaresa i uderzeniem z ostrego kąta pokonał Flekkena.

Po godzinie gry w polu karnym gospodarzy odnalazł się Tim Hoogland, który po dośrodkowaniu, całkowicie niepilnowany zdecydował się na uderzenie "szczupakiem", ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Niespełna trzy minuty później o strzał z dystansu pokusił się Kevin Wolze i nieznacznie pomylił się w tej sytuacji.

W drugiej części spotkania goście byli drużyną znacznie lepszą. W szykach obronnych MSV panował niebywały chaos, a zawodnicy w większości wykazywali się brakiem dokładności i doświadczenia.

W 66. minucie po jednej ze strat na bramkę rywala samotnie ruszył Soares. Po szybkim zwodzie pomocnik uderzył tuż zza linii pola karnego i tylko centymetry dzieliły Niebiesko-białych od wyjścia na prowadzenie.

Dwie minuty później Eisfeldowi zabrakło naprawdę niewiele, aby doszedł do dalekiej piłki granej przez Losillę.

Końcowe minuty wyglądały podobnie, z tymże nikt już nie był wstanie przyczynić się do zmiany wyniku. Ostatecznie derby pozostały nierozstrzygnięte, a obie ekipy po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach dopisały do swojego konta zdobycz punktową. Na zwycięstwo zarówno jedni jak i drudzy będą musieli poczekać przynajmniej do następnej kolejki.

MSV Duisburg: Flekken - Klotz (61. Erat), Nauber, Bomheuer, Wolze - Hajri, Schnellhardt - Stoppelkamp, Oliveira Souza (84. Wiegel) - Brandstetter (65. Onuegbu), Tashchy

VfL Bochum: Riemann - Celozzi, Fabian, Bastians, Soares - Losilla, Hoogland - Kruse (65. Stöger), Eisfeld - Hinterseer (79. Mlapa), Wurtz (46. Bandowski)

Bramki: 1:0 Tashchy (8.), 1:1 Bandowski (47.)

Żółte kartki: Hajri, Nauber - Stöger, Bandowski

Sędzia: Martin Petersen

Widzów: 22.893
dodał: tuh, dnia: 10.08.2017, 21:41