3:2
13:30, 27 sierpnia
Porażka na inaugurację. VfL 0-1 FCSTP
komentarze: 0
W meczu inaugurującym rozgrywki 2. Bundesligi, VfL Bochum uległ na własnym stadionie drużynie FC St. Pauli 0-1. Jedyną bramkę dla podopiecznych Olafa Janßena zdobył w 65. minucie spotkania, Christopher Buchtmann.

Piątkowy hit przyciągnął na Ruhrstadion do Bochum niemalże komplet widzów. Kibice oglądali dobry i szybki mecz, naszpikowany sytuacjami po obu stronach. Fani ciekawi postawy nieco odmienionej drużyny, prowadzonej przez nowego trenera już w 3. minucie mogli przełknąć gorzką pigułkę, gdy Bernd Nehring przedarł się przez szyki obronne gospodarzy i znalazł się w sytuacji sam na sam Riemannem, z której jednak zwycięsko wyszedł bramkarz VfL.

W pierwszej połowie St. Pauli miało ogromną przewagę. "Piraci" zagrali wysokim pressingiem i przez większą część nie schodzili z połowy miejscowych. Jedyną dogodną okazję gospodarze zmarnowali w 30. minucie. Po podaniu Celozzi, Eisfeld znalazł się w wymarzonej sytuacji, ale uderzył zbyt słabo by pokonać Himmelmanna.

Po przerwie sytuacja na boisku nieco się wyrównała. Lekką przewagę nawet osiągnęli Niebiesko-biali, którzy pod bramką rywala wreszcie zaczęli stwarzać poważne zagrożenie. Na drodze do szczęścia stawał jednak niezłomny tego wieczoru bramkarz przyjezdnych, który najpierw zatrzymał Diamantakosa, a następnie wygrał kolejny pojedynek z Eisfeldem.

W 65. minucie po wzorowo przeprowadzonej kontrze, strzałem z lewej nogi tuż sprzed linii pola karnego prowadzenie dla drużyny gości uzyskał Christopher Buchtmann.

Gospodarzom pomimo szybkich zmian zabrakło pomysłu na kontynuowanie dobrej gry. Pojedyncze sytuacje stworzyli sobie przyjezdni, ale żadna z nich nie była wstanie wpłynąć na zmianę wyniku. Ostatecznie gracze St. Pauli wygrali w Bochum po bardzo dobrym widowisku.

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah, Hoogland, Bastians - Celozzi, Losilla - Gündüz (46. Merkel), Eisfeld (68. Saglam), Soares - Wurtz, Diamantakos (75. Mlapa)

FC St. Pauli: Himmelmann - Kalla, Hornschuh, Sobiech, Buballa - Möller-Daehli (81. Choi), Nehrig, Buchtmann, Sobota (90. Zander) - Bouhaddouz, Allagui (70. Sahin)

Bramka: 0:1 Buchtmann (65.)

Żółte kartki: Soares - Kalla

Sędzia: Bastian Dankert

Widzów: 27,350
dodał: tuh, dnia: 01.08.2017, 15:19