3:2
13:30, 27 sierpnia
Próba generalna na remis
komentarze: 0
W ostatnim przedsezonowym sparingu VfL Bochum zremisował na Vonovia Ruhrstadion z Borussią Dortmund 2-2. Gospodarze przez sporą część spotkania prowadzili dwiema bramkami, ale rywalom udało się wyrównać w samej końcówce, trafiając do siatki dwukrotnie w ciągu jednej minuty.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 38. minuty. Po szybkim podaniu z piłką na lewej stronie ruszył Diamantakos, który zagrał ją płasko w pole karne. Do futbolówki dopadł Celozzi, który mając sporo czasu do namysłu uderzył perfekcyjnie w lewy róg nie pozostawiając bramkarzowi BVB żadnych szans na obronę.

W 55. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po nieudanej interwencji i próbie wybicia piłki przez jednego z obrońców, ta spadła pod nogi Losilli. Pomocnik kilkukrotnie odbijał piłkę po czym uderzył z prostego podbicia w taki sposób, że zanim futbolówka wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Do utrzymania korzystnego rezultatu w samej końcówce gospodarzom zabrakło koncentracji. Pięć minut przed końcem po ładnej akcji kontaktowego gola po strzale sprzed linii pola karnego zdobył Castro. Niespełna sześćdziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Pulisic, który trafił do siatki klatką piersiową po wcześniejszym dośrodkowaniu.

Towarzyski mecz pomiędzy VfL Bochum i Borussią Dortmund przyciągnął na trybuny aż 24 tysiące widzów. Dla Niebiesko-białych był to ostatni mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem.

VfL Bochum: Riemann – Gyamerah (70. Bandowski), Hoogland (46. Fabian), Bastians – Celozzi (70. Canouse), Losilla (70. Stiepermann), Merkel (40. Gündüz), Saglam (46. Eisfeld), Soares (46. Stöger) – Mlapa (46. Wurtz), Diamantakos (70. Weilandt)

Borussia Dortmund: Bürki (46. Reimann) – Passlack (75. Piszczek), Zagadou (75. Subotic), Toprak (75. Sokratis), Durm (60. Bartra) – Rode (75. Sahin) – Pulisic, Schürrle, Götze (46. Castro), Mor (75. Dembele) – Isak (75. Aubameyang)

Bramki: 1:0 Celozzi (38.), 2:0 Losilla (55.), 2:1 Castro (85.), 2:2 Pulisic (86.)

Widzów: 24.000
dodał: tuh, dnia: 23.07.2017, 21:20