3:2
13:30, 27 sierpnia
Wyjazdowe zwycięstwo w München!
komentarze: 0
W przedostatniej kolejce bieżącego sezonu VfL Bochum odniósł ważne, wyjazdowe zwycięstwo z TSV 1860 München (2-1). Bramki dla Niebiesko-białych strzelali Peniel Mlapa i Tom Weilandt. Dzięki tej wygranej podopieczni Gertjana Verbeeka awansowali w tabeli na 7. miejsce!

Goście weszli w mecz bardzo odważnie. Zaledwie dwie minuty po starcie swoją okazję zdążył zmarnować Losilla, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował w poprzeczkę.

Po ponad półgodzinnej grze (31.) Niebiesko-biali objęli prowadzenie na Allianz-Arenie. Po szybko wyprowadzonej kontrze Wurtz zagrał na wolne pole do Mlapy, który ruszył z piłką w kierunku bramki i uderzył na tyle skutecznie, by pokonać Ortegę.

Niestety już trzy minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Rzut wolny z okolic połowy boiska wykonywał Liendl. Do dośrodkowania w polu karnym najwyżej wyskoczył Abdoulaye Ba, który strzałem głową nie dał szans Riemannowi.

Wynik remisowy utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie monachijskie "Lwy" osiągnęły dużą przewagę, której jednak nie potrafiły wykorzystać. Decydującą akcję, która przesądziła o losach spotkania goście przeprowadzili w 79. minucie. Po podaniu Bastiansa, Weilandt znalazł się w sytuacji sam na sam, po której wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

TSV nie pomógł atut własnego boiska ani licznie zgromadzona publiczność. Po dzisiejszych wynikach podopieczni Vítora Pereiry, spadli na miejsce barażowe i nie wykluczone, że po ostatniej kolejce walkę o utrzymanie będą musieli przedłużyć o kolejne dwa mecze. VfL Bochum natomiast po dzisiejszym zwycięstwie awansował na siódme miejsce w ligowej tabeli.

TSV 1860 München: Ortega - Pongracic, Ba, Bülow (85. Olic) - Wittek, Lacazette, Liendl, Lumor - Aigner (68. Amilton), Aycicek - Gytkjaer (80. Mölders)

VfL Bochum: Riemann - Fabian, Hoogland, Bastians - Gündüz, Losilla, Saglam (78. Merkel), Stiepermann - Eisfeld (84. Canouse) - Wurtz, Mlapa (70. Weilandt)

Bramki: 0:1 Mlapa (31.), 1:1 Ba (35.), 1:2 Weilandt (79.)

Żółte kartki: / - Saglam, Stiepermann

Sędzia: Daniel Schlager

Widzów: 40.300
dodał: tuh, dnia: 14.05.2017, 18:51