1:3
15:30, 21 maja
Derby nierozstrzygnięte, Gündüz ratuje punkt!
komentarze: 1
W 32. kolejce 2. Bundesligi na Vonovia RuhrStadion VfL Bochum zremisowało z Arminią Bielefeld 1-1. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 82. minucie Selim Gündüz, co wystarczyło jedynie do osiągnięcia remisu, gdyż na początku spotkania do bramki Manuela Riemanna trafił Keanu Staude. VfL oficjalnie zapewniło sobie utrzymanie, natomiast Arminia pozostała w strefie spadkowej.

Gertjan Verbeek desygnował do gry tę samą jedenastkę, co w zwycięskim spotkaniu przeciwko Dynamo Drezno (4-2). Pierwsza okazja w meczu należała do VfL Bochum, kiedy to w 5. minucie niecelnie główkował Hoogland. Jednak odpowiedź gości była piorunująca, a co najważniejsze - skuteczna. Wszystko zaczęło się od wyrzutu z autu w pole karne Riemanna, który nie przechwycił piłki, a uczynił to Keanu Staude, który umieścił futbolówkę w siatce, czym zapewnił swojej drużynie cenne prowadzenie.

VfL mogło szybko wyrównać, jednak strzał Thomasa Eisfelda minimalnie minął bramkę. W 25. minucie ten sam zawodnik nie zdołał zdobyć gola z rzutu wolnego. W 30. minucie Vitaly Janelt nie wykorzystał podania od Marco Stiepermanna. W odpowiedzi Christoph Hemlein próbował zaskoczyć Manuela Riemanna crossem, a bramkarz VfL ratował się piąstkowaniem.

Przed przerwą okazję na wyrównanie miał jeszcze Stiepermann, jednak jego strzał po podaniu od Eisfelda został obroniony przez bramkarza gości - Wolfganga Hesla. Tym samym na przerwę piłkarze Verbeeka schodzili ze stratą jednego gola.

W 48. minucie Andreas Vogelsammer miał dobrą szansę na podwyższenie prowadzenia, ale nie zdołał pokonać Riemanna. W 55. minucie Hemlein nie wykończył crossowego podania od Floriana Dicka. Chwilę później Riemann powstrzymał Reinholda Yabo, czym uratował Bochum przed stratą gola. W odpowiedzi Wolfgang Hesl musiał zatrzymywać strzał Johannesa Wurtza.

Jakiś czas potem, po rzucie rożnym Thomasa Eisfelda, ani Peniel Mlapa, ani Felix Bastians nie trafili w piłkę. Także do Bastiansa należała kolejna okazja, kiedy to znów lepszy okazał się Hesl, a także jeszcze jedna - jednak próba przelobowania bramkarza przez Felixa okazała się chybiona. Zawodnik z numerem 5 chwilę później próbował jeszcze po raz trzeci, ale i tym razem bez skutku - piłka po strzale minęła bramkę.

VfL dopięło swego w 82. minucie. Selim Gündüz, mając dużo miejsca na lewym skrzydle, postanowił dośrodkować, a zamiast tego posłał futbolówkę prosto do bramki Arminii, czym doprowadził do wyrównania!

W końcówce meczu dla gości bramkę chciał zdobyć jeszcze Fabian Klos, ale rezerwowy Arminii spudłował, podobnie jak chwilę później Hemlein. Swoich szans nie wykorzystali także Mlapa i Hoogland, przez co VfL Bochum podzieliło się z Arminią Bielefeld punktami. Zawodnicy Gertjana Verbeeka tym wynikiem zapewnili drużynie utrzymanie w lidze, natomiast Arminię czeka nerwowa walka o utrzymanie.

VfL Bochum 1 - 1 Arminia Bielefeld:

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah, Hoogland, Bastians - Losilla, Janelt - Weilandt (Gündüz 56'), Stiepermann (Saglam 58') - Eisfeld - Mlapa, Wurtz (Quaschner 69')

Arminia Bielefeld: Hesl - Dick, Behrendt, Börner, Hartherz - Hemlein, Prietl, Schütz, Staude (Brandy 46') - Yabo (Salger 78'), Voglsammer (Klos 69')

Bramki: Gündüz (82') - Staude (7')

Żółte kartki: Behrendt (Bielefeld)

Sędzia: Benjamin Cortus

Widzów: 18469
dodał: tuh, dnia: 07.05.2017, 15:39