Allianz Arena, München
15:30, 14 maja
Powrót z zaświatów! VfL pokonuje Dynamo 4-2!
komentarze: 0
Zawodnicy VfL Bochum znów zaserwowali swoim fanom huśtawkę emocji, jednak tym razem z happy endem. W meczu 31. kolejki 2. Bundesligi na Vonovia RuhrStadion Niebiesko-biali przegrywali do przerwy z Dynamo Dresden 0-2, jednak ostatecznie zwyciężyli 4-2! Gole dla zespołu Gertjana Verbeeka zdobyli: Thomas Eisfeld, Marco Stiepermann, Anthony Losilla i Görkem Saglam.

Spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 7. minucie Manuel Riemann zmuszony był wyciągnąć piłkę z siatki po tym jak szybką akcję skutecznym strzałem wykończył Hauptmann. Pomocnik gości po podaniu Gogia zbyt łatwo przedarł się w okolice szesnastki i płaskim strzałem z lewej nogi trafił tuż przy słupku.

W 26. minucie sytuacja Niebiesko-białych była już bardzo ciężka. Na uderzenie z kilkunastu metrów po krótkim rajdzie zdecydował się Gogia, a piłka jeszcze po ręce bramkarza wylądowała w samym okienku bramki VfL.

Dwubramkowe prowadzenie goście utrzymali do przerwy. Po wyjściu z szatni podopieczni Gertjana Verbeeka natychmiast ruszyli do ataków. W 50. minucie po stracie piłki w środku pola, kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Thomas Eisfeld.

Niecałe sześćdziesiąt sekund później miejscowi ponownie odzyskali futbolówkę na połowie rywala. Z indywidualną akcją ruszył Stiepermann, który stanął oko w oko z bramkarzem Dynamo i strzałem tuż obok niego doprowadził do remisu. Na stadionie zapanowała totalna euforia, ale to nie był koniec emocji tego wieczoru.

W 70. minucie po rzucie wolnym dla gospodarzy piłka spadła wprost pod nogi Losilli, który pomimo asysty dwóch obrońców zdołał ją opanować, a następnie oddał strzał, po którym Schwäbe skapitulował po raz trzeci.

Wynik meczu został rozstrzygnięty dwie minuty przed końcem kiedy to po pięknym zgraniu Wurtza w polu karnym bez opieki znalazł się Saglam, który ze stoickim spokojem uderzył technicznie i po raz pierwszy w swojej profesjonalniej karierze zdobył bramkę w seniorskiej drużynie.

VfL Bochum pokonuje Dynamo Dresden 4-2 i na trzy kolejki przed końcem sezonu z siedmiopunktową przewagą nad strefą spadkową ląduje na 8 miejscu w tabeli 2. Bundesligi!

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah, Hoogland, Bastians - Weilandt (57. Gündüz), Losilla, Janelt, Stiepermann (74. Rieble) - Eisfeld (71. Saglam) - Wurtz, Mlapa

Dynamo Dresden: Schwäbe - Kreuzer, Müller, Ballas, Heise - Hauptmann (82. Alvarez), Konrad, Lambertz - Gogia (78. Berko), Kutschke, Stefaniak

Bramki: 0:1 Hauptmann (8.), 0:2 Gogia (26.), 1:2 Eisfeld (50.), 2:2 Stiepermann (51.), 3:2 Losilla (70.), 4:2 Saglam (88.)

Żółte kartki: Weilandt, Losilla, Stiepermann, Hoogland - Lambertz, Kutschke

Sędzia: Lasse Koslowski

Widzów: 17.264
dodał: tuh, dnia: 28.04.2017, 22:56