1:3
15:30, 21 maja
Bez szans na Eintracht-Stadion
komentarze: 0
Po dwóch golach Christoffera Nymana, Eintracht Braunschweig pokonał na własnym stadionie VfL Bochum w meczu 30 kolejki 2. Bundesligi. Tym spotkaniem podopieczni Gertjana Verbeeka kończą serię sześciu meczów bez porażki, a przewaga nad strefą spadkową ponownie topnieje do czterech punktów.

Strzelanie na Eintracht-Stadion rozpoczęło się dopiero po przerwie. Tuż po zmianie stron w 46. minucie na listę strzelców wpisał się Nyman, który przejął piłkę w polu karnym i uderzył z lekkiego kąta nie dając szans Riemannowi.

Wynik spotkania na dwie minuty przed końcem ustalił ten sam zawodnik wykorzystując na raty rzut karny.

Po słabym występie VfL Bochum odnotował zasłużoną porażkę przez co na cztery kolejki przed końcem sezonu w dalszym ciągu nie jest pewny utrzymania w 2. Bundeslidze.

Eintracht Braunschweig: Fejzic - Sauer, Decarli, Valsvik, Reichel - Zuck (68. Khelifi), Moll, Boland - Hernandez - Kumbela (82. Kijewski), Nyman (90. Tietz)

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah, Hoogland, Bastians - Gündüz (53. Weilandt), Losilla, Janelt, Rieble - Eisfeld (76. Canouse) - Wurtz, Quaschner (61. Mlapa)

Bramki: 1:0 Nyman (46.), 2:0 Nyman (88.)

Żółte kartki: / - Eisfeld, Riemann

Sędzia: Florian Badstübner

Widzów: 21,650
dodał: tuh, dnia: 24.04.2017, 14:39