1:3
15:30, 21 maja
Świąteczne przełamanie VfL!
komentarze: 1
Na to zwycięstwo czekaliśmy niespełna dwa miesiące! Po serii pięciu remisów z rzędu, VfL Bochum zdobywa bezcenne 3 punkty w spotkaniu 29. kolejki 2. Bundesligi przeciwko Greuther Fürth, uczyniając wielki krok w kierunku pozostania w lidze. Gola na wagę skromnej wygranej 1-0 na Vonovia RuhrStadion zdobył w pierwszej połowie Thomas Eisfeld.

"Koniczynki" postawiły gospodarzom bardzo trudne warunki i już na samym początku za sprawą Sararera mogły wyjść na prowadzenie. Na posterunku był jednak niezawodny ostatnio Manuel Riemann, który pewnie obronił strzał napastnika z ostrego kąta.

Sztuka, która nie wyszła gościom udała się Niebiesko-białym w 18. minucie. Po dramatycznym podaniu Sararera w kierunku swojego bramkarza futbolówkę zdołał przejąć Wurtz. Napastnik odegrał na wolne pole do Eisfelda, któremu nie pozostawało nic innego jak tylko trafić do pustej bramki.

W 28. minucie kolejną dobrą interwencją popisał się bramkarz VfL, który czyściutko wyłapał piłkę po strzale Schada z okolic 25 metra. W pierwszej połowie jeszcze jedną okazję do podwyższenia wyniku zmarnowali gospodarze. O uderzenie z dystansu pokusił się Gündüz, ale Megyeri nie dał się zaskoczyć parując futbolówkę na rzut rożny.

Po zmianie stron, w 60. minucie powinno być 2-0 dla gospodarzy. Świetną interwencją popisał się jednak Gießelmann, obrońca Greuther Furth, który zablokował strzał wychodzącego na czystą pozycję Wurtza.

Dwie minuty później Manuel Riemann wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z Berisha, po tym jak błąd w obronie popełnił Jan Geymerah. W ostatnim kwadransie golkiper Niebiesko-białych zmuszony był jeszcze bronić strzał Kirscha.

W końcówce ostatnią okazję do ustalenia wyniku zmarnował Gündüz, który po podaniu Mlapy został zatrzymany przez również dobrze spisującego się miedzy słupkami Megyeri.

VfL Bochum dzięki świetnej postawie swojego bramkarza i bramce Eisfelda pokonał Greuther Furth 1-0 i awansował na dziewiątą pozycję w ligowej tabeli.
dodał: tuh, dnia: 16.04.2017, 16:43
#1 VFL, 16.04.2017, 17:00