1:3
15:30, 21 maja
Bochum znów z jednym punktem
komentarze: 0
VfL Bochum remisuje czwarty ligowy mecz z rzędu. Tym razem w 27. kolejce domowy mecz Niebiesko-białych z FC Kaiserslautern zakończył się bezbramkowym remisem. Wynik mógł być dla VfL niekorzystny, gdyby nie Manuel Riemann, który w pierwszej połowie obronił rzut karny wykonywany przez Jacquesa Zoua.

Emocje w spotkaniu rozpoczęły się dopiero po dwudziestu minutach wówczas, gdy w polu karnym gospodarzy Dawidowicz dopuścił się faulu na Osawe, za który arbiter podyktował jedenastkę dla Kaiserslautern. Egzekutorem miał być Zoua, ale golkiper VfL wyczuł jego intencje broniąc słaby strzał oraz dobitkę Moritza.

Cztery minuty później Riemann ponownie wyszedł zwycięską ręką z pojedynku z Zoua. Napastnik gości nie wykorzystał znakomitej okazji do rehabilitacji i pozostając bez opieki kilkanaście metrów przed bramką uderzył wprost w bramkarza.

Jedyną dogodną okazję w pierwszej połowie gospodarze zmarnowali w 32. minucie, gdy po rzucie rożnym stojący na linii piątego metra Mlapa przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

Drugą odsłonę goście rozpoczęli od dwóch skrzydłowych akcji, po których najbliżej zdobycia bramki w 52. minucie był uderzający minimalnie obok słupka Zoua. Chwilę później Riemann był już na posterunku, gdy z ostrego kąta o strzał pokusił się Osawe.

W 72. minucie wysoko nad bramką uderzał Wurtz, a kilka chwil później dosłownie o centymetry pomylił się Mlapa.

W końcówce wyraźna przewaga gospodarzy niestety nie została potwierdzona zwycięskim golem. W 85. minucie po strzale Losilli, "Czerwone diabły" musiały ratować się wybiciem piłki z linii bramkowej, a dwie minuty później jeden punkt mogli zawdzięczać tylko i wyłącznie nieskuteczności Toma Weilandta.

Choć mecz zakończył się zasłużonym podziałem punktów, to żadna z drużyn nie jest z niego zadowolona. Oba zespoły najprawdopodobniej do ostatnich kolejek zmuszone będą powalczyć o pozostanie w 2. Bundeslidze.
dodał: tuh, dnia: 05.04.2017, 19:32