0:1
20:30, 28 lipca
Bochum punktuje w Stuttgarcie
komentarze: 1
VfL Bochum wraca ze Stuttgartu z jednym oczkiem. W 24. kolejce 2. Bundesligi Niebiesko-biali zremisowali 1-1 z liderem tabeli VfB Stuttgart. Dla drużyny Verbeeka gola zdobył Anthony Losilla, natomiast punkt dla VfB uratował były gracz Bochum, Daniel Ginczek.

Piłkarze VfL Bochum w piątkowy wieczór wcale nie przestraszyli się liderującego w tabeli VfB Stuttgart i od początku ruszyli do ataków. Już w 10. minucie po składnej akcji Losilla wyszedł na czystą pozycję, po której strzałem obok bramkarza umieścił piłkę w siatce.

W kolejnych minutach goście dwukrotnie mieli okazję do podwyższenia wyniku, ale swoje sytuacje zmarnowali Mlapa oraz Wurtz.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy miejscowi mocno przycisnęli. Z przodu najczęściej dawali o sobie znać Terodde i Asano. Najbliżej wyrównania był jednak Gentner, który w doliczonym czasie gry groźnie główkował i na prawdę niewiele zabrakło, aby zdołał pokonać Riemanna.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy nie podlegała już dyskusji. Pomimo licznych okazji, do wyrównania udało się doprowadzić dopiero w 70. minucie. Mane, który otrzymał podanie od Terodde zagrał mocną piłkę wzdłuż pola karnego. Całą akcję zamknął Ginczek, za którym nie nadążyli obrońcy, wbijając piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Konsekwentna gra z tyłu i wielki charakter jakim wykazała się drużyna Verbeeka w samej końcówce spotkania, uniemożliwiła gospodarzom na strzelenie kolejnych bramek. Obie drużyny więc po remisie 1-1 podzieliły się punktami.

Niestety dzisiejszą walkę kontuzją przypłacił Hoogland, a piątą żółtą kartkę obejrzał Mlapa. To oznacza, że obaj piłkarze nie wystąpią w bardzo ważnym pojedynku przeciwko Erzgebirge Aue już w przyszły weekend.
dodał: VFL, dnia: 12.03.2017, 15:21
#1 VfLGliwice, 12.03.2017, 22:26
Good job! Niestety okupione kontuzją Hooglanda i 5 żółtkiem Mlapy.