Allianz Arena, München
15:30, 14 maja
VfL 1-2 F95: Pierwsza domowa porażka
komentarze: 0
Każda seria ma swój koniec... VfL Bochum odnosi pierwszą w tym sezonie porażkę na Ruhrstadion. Niebiesko-biali pomimo prowadzenia do przerwy, przegrywają w piątkowym spotkaniu z Fortuną Dusseldorf 1-2.

Gospodarze objęli prowadzenie w 41. minucie po tym, gdy piłka wrzucona w pole karne szczęśliwie odbiła się od Johannesa Wurtza, a następnie spadła pod nogi Peniela Mlapy, który z kilku metrów mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Rensingowi.

"Czerwono-biali" wyrównali tuż po przerwie. Po centrze z lewej strony do piłki w okolicach siódmego metra dopadł Hennings, który oddał niemrawy strzał, po którym piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a następnie od pleców Riemanna i wpadła do siatki.

Obie ekipy przez długi czas szukały swojej kolejnej szansy. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po tym, gdy po raz drugi w tym spotkaniu Wydra został ukarany żółtą kartką. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 1-1, w doliczonym czasie gry Gündüz faulował w polu karnym goniącego za piłką Bebou, który chwilę później pewnym strzałem z jedenastu metrów zapewnił zwycięstwo Fortunie.

Po dwóch zwycięstwach z rżedu, VfL notuje pierwszą w tym sezonie domową porażkę.

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah (68. Dawidowicz), Hoogland, Bastians, Rieble - Losilla, Wydra - Gündüz, Wurtz, Quaschner (68. Weilandt) - Mlapa

Fortuna Düsseldorf:Rensing - Schauerte, Akpoguma, Bormuth, Schmitz - Sobottka, Gartner - Bebou, Fink - Hennings, Iyoha (83. Bellinghausen)

Bramki: 1:0 Mlapa (43.), 1:1 Riemann (48., gol samobójczy), 1:2 Bebou (90.+2, k.)

Żółte kartki: Wydra, Gündüz - Schmitz, Schauerte

Czerwona kartka: Wydra

Sędzia: Martin Petersen

Widzów: 24.556
dodał: tuh, dnia: 04.03.2017, 01:01