Eintracht-Stadion, Braunsch.
13:30, 23 kwietnia
FCN - VfL: Piękny gol Quaschnera daje zwycięstwo!
komentarze: 1
VfL Bochum wygrywa drugi ligowy mecz z rzędu! W 22. kolejce piłkarze Gertjana Verbeeka zwyciężyli na wyjeździe z FC Nürnberg 1-0 dzięki wspaniałemu trafieniu Nilsa Quaschnera z 35. minuty.

W pierwszej połowie Manuel Riemann trzykrotnie zmuszany był do interwencji. Powracający do formy bramkarz gości najpierw nie dał się zaskoczyć po strzale Gislasona w siódmej minucie. W 23. minucie golkiper VfL wykazał się sporym refleksem odbijając potężną "bombę" Mühla z ostrego kąta, a następnie sześć minut później zachował trzeźwość po indywidualnej akcji Matavza, dwukrotnie go zatrzymując, broniąc strzał oraz dobitkę.

Na pierwszą dogodną okazję Niebiesko-białych musieliśmy czekać ponad pół godziny gry! Wówczas Mlapa postanowił odegrać na skrzydło do Gyameraha, który dośrodkował na wolne pole w kierunku Wurtza, ale po efektownym strzale napastnika piłka pechowo odbiła się od słupka!

W 35. minucie goście niemalże skopiowali akcję sprzed kilku chwil. Gyamerah tym razem odnalazł w polu karnym Quaschnera, który mając sporo wolnego miejsca wzorowym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Zaraz po przerwie sygnał do ataku dał Lippert. Zawodnik FCN oddał strzał tuż zza linii pola karnego, ale dobrze dysponowany tego dnia Riemann nie dał się zaskoczyć.

W końcowej fazie gospodarze mocno przycisnęli. W 70. minucie swojej okazji do zdobycie bramki szukał Parker, ale uderzał minimalnie nad poprzeczką.

Dziesięć minut przed końcem Riemann znów musiał interweniować po groźnym strzale Ishaka.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem, podopieczni Gertjana Verbeeka wyprowadzili kontrę, po której mogli przypieczętować zwycięstwo drugim golem, ale w ostateczności strzał Saglama okazał się zbyt słaby, a z dobitką Johannesa Wurtza ubiegł powracający za akcją Lippert.

FC Nürnberg: Kirschbaum - Kammerbauer, Margreitter, Hovland (77. Ishak), Lippert - Mühl, Behrens - Kempe, Gislason (77. Teuchert), Sabiri (61. Parker) - Matavz

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah (73. Dawidowicz), Hoogland, Bastians, Rieble - Losilla, Wydra - Gündüz, Wurtz, Quaschner (65. Saglam) - Mlapa (86. Canouse)

Bramka: 0:1 Quaschner (35.)

Żółte kartki: Mühl - Gyamerah, Gündüz

Sędzia: Alexander Sather

Widzów: 25.700
dodał: tuh, dnia: 26.02.2017, 15:25
#1 VFL, 26.02.2017, 15:42
To właśnie znaczy konsekwentna gra w obronie! Brawo Panowie!