Allianz Arena, München
15:30, 14 maja
Kolejna wyjazdowa porażka
komentarze: 0
W meczu kończącym 20. kolejkę 2. Bundesligi VfL Bochum przegrał na wyjeździe z Hannoverem 96 2-1. Podopieczni Gertjana Verbeeka prowadzili po golu Johannesa Wurtza, ale po raz kolejny nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu, przez co dzięki dwóm bramkom Martina Harnika to gospodarze triumfowali.

Niebiesko-biali wcale nie przestraszyli się swojego rywala i już od samego początku ruszyli do ataków. W 13. minucie po ładnej akcji, którą strzałem wykończył Stiepermann piłka odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Philippa Tschaunera.

Trzy minuty później bramkarz gospodarzy był już bezradny po tym, gdy Johannes Wurtz po fenomenalnym podaniu Gündüza uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam pewnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Niestety minutę przed przerwą gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. Po akcji lewą stroną, Sarenren Bazee zagrał po ziemi do nadbiegającego w pole karne Harnika, który mocnym strzałem z kilku metrów nie dał szans Riemannowi.

W 63. minucie na stadionie HDI Arena w Hannoverze rozpoczął się spektakl teatralny głównie za sprawą arbitra głównego, Tobiasa Stielera, który w przeciągu dziesięciu minut podyktował dwie wątpliwe jedenastki dla gospodarzy; pierwszą wykorzystaną, a drugą zmarnowaną przez Harnika (73.).

Cztery minuty przed końcem to skromne prowadzenie gospodarzom mogło wymknąć się z rąk, ale po centrze Hooglanda, Losilla główkował w poprzeczkę. Ostatecznie trzy punkty zostały w Hannoverze. VfL niezasłużenie notuje drugą, wyjazdową porażkę w 2017 roku.

Hannover 96: Tschauner - Sorg, Sane, Anton, Prib - Schmiedebach, Bakalorz - Sarenren Bazee (83. Karaman), Klaus - Harnik, Sobiech (86. Füllkrug)

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah (61. Merkel), Hoogland, Bastians, Rieble - Losilla, Stiepermann (74. Saglam) - Gündüz (74. Wydra), Wurtz, Quaschner - Mlapa

Bramki: 0:1 Wurtz (16.), 1:1 Harnik (45.), 2:1 Harnik (63., k.)

Żółte kartki: Schmiedebach, Prib - Losilla, Hoogland

Sędzia: Tobias Stieler

Widzów: 26,000
dodał: tuh, dnia: 13.02.2017, 23:58