Allianz Arena, München
15:30, 14 maja
Bochum - KSC: Wurtz ratuje jeden punkt
komentarze: 0
VfL Bochum zremisowało na Vonovia RuhrStadion z Karlsruher SC 1-1 w meczu 19. kolejki 2. Bundesligi. Jeden punkt dla podopiecznych Gertjana Verbeeka uratował w 85. minucie Johannes Wurtz. Wcześniej dla KSC trafił Stefan Mugosa.

W pierwszym tegorocznym meczu na własnym stadionie trener Verbeek musiał dokonać jednej zmiany w składzie, w porównaniu z przegranym meczem z Unionem Berlin. Patricka Fabiana w wyjściowej jedenastce zastąpił Jan Gyamerah, który zagrał na prawej obronie, podczas gdy Tim Hoogland został przesunięty do środka defensywy.

Goście mieli okazję do objęcia prowadzenia w 8. minucie, ale rzut wolny Moritza Stoppelkampa został zatrzymany. W odpowiedzi Gyamerah centruje na głowę Mlapy, który w dogodnej sytuacji uderza niecelnie.

W 14. minucie po niefortunnym starciu z Erwinem Hofferem kontuzji doznał Nils Quaschner, który musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Görkem Saglam. Chwilę później Mlapa mógł wyprowadzić VfL na prowadzenie, ale znów uderzył niecelnie.

KSC odpowiedziało strzałem Hoffera z dużego dystansu, a także sytuacją Reese, którego zatrzymał jednak Riemann. Następnie po stronie VfL trzecią okazję miał Mlapa, ale i tym razem nie trafił w światło bramki.

Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy Felix Bastians w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny, ratując zespół od straty gola. Po 45 minutach bez żadnej bramki sędzina Bibiana Steinhaus gwizdkiem oznajmiła przerwę.

W 2. połowie pierwszą szansę dla VfL miał Marco Stiepermann, jednak jego rzut wolny był niecelny. Dobrą okazję miał też Anthony Losilla, który dostał piłkę w polu karnym, jednak nie opanował jej i nie trafił na bramkę. Kolejną szansę miał Saglam, który po podaniu Wurtza także oddał jednak niecelny strzał.

W 66. minucie Riemann obronił strzał Stoppekampa, a po drugiej stronie boiska Peniel Mlapa zmarnował kolejną okazję na gola. KSC miało kolejny rzut wolny, ale strzał Hoffera obronił Riemann.

W 74. minucie goście objęli jednak prowadzenie. Stoppelkamp na skrzydle uciekł Gyamerahowi i dośrodkował do Prömela, który oddał strzał, a piłka odbiła się od Stefana Mugosy i znalazła drogę do bramki Manuela Riemanna.

VfL musiało ponownie odrabiać straty, jednak tym razem ta sztuka udała się. W 84. minucie Nico Rieble wyrzucił piłkę z autu w kierunku Johannesa Wurtza, który poradził sobie z przeciwnikami i upadając, zdołał jeszcze uderzyć na bramkę i pokonać Rene Vollatha. Był to jedyny celny strzał na bramkę w wykonaniu VfL w tym spotkaniu.

W końcówce Bochum chciało jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak nic się już nie wydarzyło, w rezultacie czego spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Bochum pozostaje niepokonane na swoim stadionie i z 23 oczkami plasuje się na 12. miejscu w tabeli. 13. lutego VfL zagra na wyjeździe z Hannoverem 96.

VfL Bochum 1 - 1 Karlsruher SC:

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah (Gündüz 64'), Hoogland, Bastians, Rieble - Losilla - Stiepermann (Wydra 74'), Weilandt, Wurtz, Quaschner (Saglam 14') - Mlapa

Karlsruher SC: Vollath - Mavrias, Kinsombi, Figueras, Kempe - Reese (Valentini 63'), Yamada, Prömel, Stoppelkamp - Diamantakos (Mugosa 64'), Hoffer (Meffert 80')

Bramki: Wurtz (84') - Mugosa (74')

Żółte kartki: Weilandt - Hoffer, Kempe, Figueras

Sędzina: Bibiana Steinhaus

Widzów: 15294
dodał: tuh, dnia: 05.02.2017, 23:16