Allianz Arena, München
15:30, 14 maja
Bez punktów ze stolicy
komentarze: 0
Zapewne nie tak miał wyglądać początek rundy rewanżowej w wykonaniu piłkarzy VfL Bochum, którzy już w pierwszym ligowym spotkaniu 2017 roku ponieśli wyjazdową porażkę z Unionem Berlin (2-1). Goście prowadzili do przerwy, ale w drugiej odsłonie to "Żelaźni" wykazali się sporym zaangażowaniem i doświadczeniem. Po bramkach Poltera i Skrzybskiego gospodarze zanotowali cenny komplet punktów w tej partii.

Po 41 dniach od ostatniego meczu z St. Pauli (1-1) podopieczni Gertjana Verbeeka znów wybiegli na boisko, aby walczyć o kolejne, ligowe punkty. W Berlinie z powodu kontuzji na placu gry nie ujrzeliśmy Stefano Celozzi i Jana Gyameraha. Po długich miesiącach za to do kadry znów powrócił Patrick Fabian, a także nieobecny ostatnio Felix Bastians. Z powodu absencji Toma Weilandta w Berlinie pojawiło się tylko 17 piłkarzy. W wyjściowej jedenastce gospodarzy pojawił się Sebastian Polter, który w trakcie przerwy zimowej wrócił z Anglii do stolicy.

Przez większą część pierwszej połowy gra ograniczała się do linii pomocy. Oba zespoły bardzo rzadko gościły pod bramką rywala. W pierwszych dwudziestu minutach ujrzeliśmy zaledwie dwie okazje, po których bliscy zdobycia bramki byli Mlapa i dwukrotnie Wurtz.

W 40. minucie prowadzenie dla gości uzyskał Tim Hoogland. Po przedłużeniu centry, obrońca uderzył głową, a piłka odbita od jednego z obrońców zmyliła bramkarza i wpadła do siatki.

W drugiej połowie miejscowi zaczęli dominować na boisku, a ich ataki z każdą minutą były coraz groźniejsze.

W 67. minucie po serii błędów w obronie gości do wyrównania doprowadził Polter. Napastnik otrzymał dalekie podanie, po którym najpierw zgubił przewracającego się Bastiansa, a następnie minął wychodzącego z bramki Riemanna i skierował piłkę do siatki.

Zwycięskiego gola dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem strzelił Skrzybski. Również przy tej bramce golkiper VfL, nie zachował się najlepiej piąstkując piłkę wprost pod nogi rywala. Pozostawiony bez opieki Kroos zagrał na wolne pole do Skrzybskiego, który z ostrego kąta pokonał Riemanna.

Niestety VfL Bochum nie potrafił się już podnieść, a rozpaczliwe ataki w samej końcówce nie przyniosły zamierzonego efektu. W pierwszym meczu rundy wiosennej Niebiesko-biali przegrali z Unionem Berlin 2-1. Za tydzień o punkty powalczą w domowym pojedynku przeciwko KSC.

Union Berlin: Busk - Trimmel, Leistner, Puncec, Pedersen - Kross, Parensen (66. Hosiner) - Skrzybski (90. Kessel), Kreilach, Hedlund (78. Redondo) - Polter

VfL Bochum: Riemann - Hoogland, Fabian, Bastians, Rieble - Losilla, Stiepermann - Merkel (81. Gündüz), Wurtz, Quaschner - Mlapa

Bramki: 0:1 Hoogland (40.), 1:1 Polter (67.), 2:1 Skrzybski (80.)

Żółte kartki: Puncec, Trimmel, Kreilach - Fabian, Wurtz, Quaschner

Sędzia: Ittrich

Widzów: 19,130
dodał: tuh, dnia: 28.01.2017, 10:01