Eintracht-Stadion, Braunsch.
13:30, 23 kwietnia
Podział punktów po dobrym widowisku
komentarze: 0
VfL Bochum wraca z Dresden z jednym punktem. W 14. kolejce 2. Bundesligi zespół Gertjana Verbeeka zremisował na DDV-Stadion z Dynamem 2-2. Jako pierwszy do siatki trafił Johannes Wurtz, na co gospodarze odpowiedzieli trafieniami Aosmana i Kutschke, jednak dzięki bramce Peniela Mlapy w samej końcówce VfL uratował jeden punkt na trudnym terenie.

Kontuzje w tym sezonie nie opuszczają drużyny Gertjana Verbeeka. Kolejnym graczem, który przed wyjazdowym meczem w Dresden wypadł ze składu do końca rundy jest Felix Bastians. Kolejna dziura w defensywie Niebiesko-białych oraz pełny stadion miały ponieść gospodarzy do kolejnego, domowego zwycięstwa.

Sam początek w ich wykonaniu rzeczywiście był obiecujący. Już w szóstej minucie, Gogia wygrał pojedynek biegowy z Gül, następnie uderzył obok Riemanna, ale piłkę zmierzającą w kierunku bramki w ostatniej sekundzie z linii wybił Rieble. Wszyscy fani Dynamo widzieli jak futbolówka przekroczyła linię, ale sędzia pozostał niezłomny. Jak się potem okazało podjął dobrą decyzję.

Co nie udało się gospodarzom, chwilę później udało się podopiecznym Gertjana Verbeeka. W 15. minucie po rzucie rożnym Hoogland zgrał piłkę pod nogi Johannesa Wurtza, który z kilku metrów mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Niespodziewany gol wcale nie załamał piłkarzy Dynamo, którym odrabianie strat zajęło niewiele ponad kwadrans. W 32. minucie po indywidualnej akcji na lewym skrzydle i płaskim podaniu w pole karne z najbliższej odległości trafił Aosman.

Gospodarze poszli za ciosem i już niecałe dziesięć minut później prowadzili po golu Kutschke, który mocnym uderzeniem z ostrego kąta pokonał Riemanna.

Po przerwie nadal przeważającą stroną byli gospodarze. Już w 51. minucie losy spotkania powinien rozstrzygnąć Aosman. Napastnik otrzymał znakomite podanie w polu karnym, po którym znalazł się w sytuacji sam na sam, ale jego potężne uderzenie końcówkami palców wybronił bramkarz VfL. Kilka minut później po jednym z rzutów rożnych Berko uderzał w słupek.

W 85. minucie po wzorowej centrze Gyameraha, piłkę z kilku metrów skierował głową do siatki Mlapa, który tym samym uratował Niebiesko-białym bardzo cenny punkt.

Po remisie 2-2 w wyjazdowym spotkaniu z Dynamo Dresden, VfL Bochum z dorobkiem 18 punktów zajmuje 11 miejsce w tabeli.

Dynamo Dresden: Schwäbe - Kreuzer, Müller, Ballas, Müller - Hauptmann (73. Lambertz), Hartmann, Aosman (90. Teixeira) - Gogia, Kutschke (79. Testroet), Berko

VfL Bochum: Riemann - Wydra (71. Gyamerah), Gül (58. Dawidowicz), Hoogland, Rieble - Losilla, Stiepermann - Merkel, Wurtz, Novikovas (63. Gündüz) - Mlapa

Bramki: 0:1 Wurtz (15.), 1:1 Aosman (32.), 2:1 Kutschke (41.), 2:2 Mlapa (85.)

Żółte kartki: / - Stiepermann, Gül, Wurtz

Sędzia: Sascha Stegemann

Widzów: 27,373
dodał: VFL, dnia: 26.11.2016, 15:04