1:3
15:30, 21 maja
Zwycięstwo przeciwko Heidenheim!
komentarze: 1
VfL Bochum odniósł zwycięstwo nad FC Heidenheim (2-1) w meczu 11. kolejki 2. Bundesligi. Komplet punktów zapewniły gospodarzom trafienia Peniala Mlapy i Felixa Bastiansa. Drużyna Gertjana Verbeeka w dalszym ciągu pozostaje bez porażki na własnym obiekcie.

Obie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie. Niebiesko-biali wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie dzięki uderzeniu Peniela Mlapy. Na 2-0 w 31. minucie podwyższył Felix Bastians, który wykorzystał rzut karny.

Gol dla gości został zdobyty na początku drugiej odsłony i był efektem nieudanej interwencji Manuela Riemanna, po której piłkę do swojej bramki skierował Paweł Dawidowicz.

Pomimo nieustępliwych ataków drużyny FCH, gościom nie udało się już doprowadzić do wyrównania. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1, a trzy punkty pozostały w Bochum.

VfL Bochum: Riemann - Hoogland, Dawidowicz, Bastians, Perthel - Canouse, Stiepermann - Wurtz - Weilandt, Mlapa, Saglam (80. Rieble)

FC Heidenheim: Müller - Strauß (46. Widemann), Wittek, Beermann, Feick - Theuerkauf, Griesbeck (46. Skarke), Titsch-Rivero - Thomalla, Verhoek (80. Finne), Schnatterer

Bramki: 1:0 Mlapa (6.), 2:0 Bastians (31. k.), 2:1 Dawidowicz (49. sam.)

Żółte kartki: Dawidowicz, Weilandt - Wittek, Titsch-Rivero, Widemann, Beermann

Sędzia: René Rohde

Widzów: 14,729
dodał: tuh, dnia: 30.10.2016, 15:25
#1 VfLGliwice, 30.10.2016, 15:50