Eintracht-Stadion, Braunsch.
13:30, 23 kwietnia
Tylko remis przeciwko Sandhausen
komentarze: 1
W meczu 9. kolejki 2. Bundesligi VfL Bochum zremisował na Vonovia RuhrStadion z SV Sandhausen 2-2. Po bramkach Lucasa Hölera i Tim Knippinga podopieczni Gertjana Verbeeka byli zmuszeni odrabiać dwubramkową stratę, jednak sztuka ta udała się dzięki trafieniom Tima Hooglanda i Johannesa Wurtza.

Na prowadzenie piłkarze z Sandhausen wyszli w 30. minucie. Po serii błędów w szykach obronnych gospodarzy z piłką w kierunku bramki ruszył Hölera. Pomimo asysty Gyameraha napastnik zdołał oddać strzał, po którym futbolówka znalazła drogę do bramki.

Dziesięć minut po przerwie przewaga gości wzrosła do dwóch bramek. Tym razem po centrze z rzutu wolnego wzorowo główkował Knipping przez co po raz drugi w tym spotkaniu zmusił Riemanna do kapitulacji.

W 60. minucie bramkę kontaktową dla drużyny Gertjana Verbeeka zdobył Tim Hoogland. Obrońca strzałem głową pokonał bramkarza, który chwilę wcześniej fatalnie obliczył lot piłki po jednym z dośrodkowań.

Niespełna 60 sekund później był już remis. Po zgraniu piłki na pole karne, kunsztem strzeleckim wykazał się Johannes Wurtz, który najpierw zwiódł obrońcę, a następnie płaskim strzałem doprowadził do wyrównania.

W spotkaniu więcej goli nie padło, a wynik remisowy utrzymał się do końca. Po 9 kolejkach z dorobkiem 13 punktów VfL zajmuje 8 miejsce w tabeli.

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah (88. Wydra), Hoogland (62. Dawidowicz), Bastians, Rieble (46. Perthel) - Canouse, Stiepermann - Wurtz - Weilandt, Mlapa, Eisfeld

SV Sandhausen: Knaller - Klingmann, Gordon, Knipping, Paqarada - Pledl, Linsmayer, Kulovits (90. Sukuta-Pasu), Kosecki (57. Vunguidica) - Höler (73. Karl), Wooten

Bramki: 0:1 Höler (30.), 0:2 Knipping (55.), 1:2 Hoogland (60.), 2:2 Wurtz (61.)

Żółte kartki:Wurtz, Mlapa - /

Sędzia: Manuel Gräfe

Widzów: 13,424
dodał: VFL, dnia: 14.10.2016, 22:58
#1 VfLGliwice, 16.10.2016, 15:50
Nie "tylko" sondern "aż", zważywszy na to jaki ten mecz miał przebieg...