Eintracht-Stadion, Braunsch.
13:30, 23 kwietnia
Aue zdobyte! Pierwsza wygrana na wyjeździe!
komentarze: 0
Spotkanie 8. kolejki 2. Bundesligi pomiędzy Erzgebirge Aue a VfL Bochum obfitowało w emocje. Już po kwadransie gry na tablicy widniał wynik 2-2, a bramki dla gości zdobyli wówczas Johannes Wurtz i Thomas Eisfeld, jednak po przerwie strzelali już tylko podopieczni Gertjana Verbeeka. Dzięki trafieniom Jana Gyameraha i Peniela Mlapy Bochum zwyciężyło 4-2 i zainkasowało cenne 3 oczka.

Spotkanie chcieli mocnym akcentem zacząć gospodarze, ale już w 2. minucie, po kilku zrywach piłkarzy Aue, Bochum przeprowadziło świetną kontrę. Thomas Eisfeld ze środka pola posłał doskonałe podanie do wybiegającego sam na sam z Robertem Jendruschem Johannesa Wurtza, a ten pokonał golkipera gospodarzy.

Po zaledwie trzech minutach był już jednak remis. Po rzucie rożnym na bramkę Riemanna uderzał Steve Breitkreuz, którego uderzenie bramkarz VfL jeszcze wybronił, ale dobitka Pascala Köpke była już nie do wyjęcia i w ten oto sposób Erzgebirge Aue błyskawicznie odrabia straty.

W 12. minucie kolejna akcja gospodarzy, ale Paweł Dawidowicz w polu karnym w ostatniej chwili wybija na rzut rożny piłkę spod nóg Simona Skarlatidisa. Jednak grecki napastnik zrehabilitował się od razu po tej szansie. Płasko rozegrany korner, piłkę dośrodkowuje Philipp Riese, uderza Fabian Kalig, futbolówka odbija się jeszcze od Felixa Bastiansa, po czym Skarlatidis pakuje ją do siatki i daje Aue prowadzenie.

To nie koniec emocji w pierwszym kwadransie, bowiem już w 14. minucie gola na 2-2 zdobywa Thomas Eisfeld, który po podaniu ze środka pola od Wurtza posyła precyzyjną piłkę w okienko bramki Jendruscha.

W 16. minucie na bramkę gospodarzy strzelał Mlapa, ale prosto w bramkarza. W 20. minucie Johannes Wurtz otrzymuje żółtą kartkę za faul na Riese i prokuruje rzut wolny, ale na szczęście uderzenie Mario Kvesicia ze stałego fragmentu ląduje na murze graczy VfL.

W 29. minucie niebezpieczny faul Dawidowicza na Riese tuż przed polem karnym, co oznacza kolejny rzut wolny i żółtą kartkę dla polskiego obrońcy. Na bramkę znów próbował uderzyć Kvesić, ale znów strzał Bośniaka został zablokowany.

W 31. minucie Stefano Celozzi urywa się na skrzydle obrońcy, podaje do Wurtza, ale ten strzela niecelnie. 4 minuty później żółty kartonik w szeregach VfL dostaje Nico Rieble. W 42. minucie zabrakło gościom niewiele, by zdobyć trzeciego gola. Marco Stiepermann centrował z rzutu rożnego, a piłka po uderzeniu głową Wurtza trafia w słupek.

W 44. minucie Jendrusch broni strzał Eisfelda z rzutu wolnego, a w odpowiedzi niecelna próba Fabio Kaufmanna. Ostatnia szansa w pierwszej połowie należała do gospodarzy, ale Manuel Riemann obronił uderzenie Skarlatidisa. Do przerwy 2-2.

Emocjonująco zaczęła się również druga połowa. Na samym jej początku VfL Bochum miało kilka dobrych okazji do wyjścia na prowadzenie. Najpierw w polu karnym piłkę od Peniela Mlapy dostał Wurtz, zgrał do Eisfelda, ale zawodnik z dziesiątką w świetnej sytuacji uderza obok bramki!

W 48. minucie Eisfeld wykonuje rzut rożny, na strzał decyduje się Rieble, piłka odbija się jeszcze rykoszetem od obrońcy, ale Jendrusch popisuje się dobrą interwencją. Chwilę później kolejny korner dla VfL, tym razem słaba interwencja Jendruscha, piłkę otrzymuje Mlapa, ale jego uderzenie blokuje obrońca.

W 49. minucie Kaufmann dośrodkowuje płasko w pole karne, ale piłkę łapie Riemann. W odpowiedzi kolejna dobra okazja VfL, ale wbiegający w pole karne Tom Weilandt uderzył niecelnie.

W 53. minucie Paweł Dawidowicz po raz kolejny uratował zespół przed stratą gola. Akcja Erzgebirge rozpoczyna się na prawym skrzydle, gdzie Cebio Soukou urywa się Bastiansowi, centruje do Kvesicia, jednak Bośniakowi w decydującym momencie piłkę odbiera polski defensor!

W 54. minucie spotkanie kończy się dla Stefano Celozziego, który z powodu urazu zostaje zastąpiony przez Jana Gyameraha. Kilka minut później znów daje o sobie znać Dawidowicz, który wybija piłkę po dośrodkowaniu Köpke w stronę Kvesicia. W 61. minucie Breitkreuz blokuje strzał Mlapy, a w odpowiedzi Kaufmann centruje, ale znów wybija Dawidowicz!

W 70. minucie ostatecznie pada gol, i to dla VfL Bochum! Wszystko zaczęło się od nieudanej interwencji Jendruscha, po której piłkę otrzymuje Jan Gyamerah. Obrońca VfL w końcu decyduje się na strzał, a futbolówka po rykoszecie znajduje drogę do bramki! To pierwszy gol Gyameraha w barwach VfL Bochum, 2-3!

W 75. minucie powinno być już 4-2 dla gości, ale Anthony Losilla pudłuje z bliskiej odległości po podaniu od Weilandta. Chwilę później Thomas Eisfeld schodzi ze skrzydła do środka, decyduje się na strzał, ale uderzenie było niecelne.

W 84. minucie żółtą kartkę otrzymuje były gracz VfL Bochum, Christian Tiffert, za faul na Stiepermannie. W 85. minucie głową na bramkę Riemanna uderza Köpke, ale wprost w golkipera VfL. Chwilę później z pola karnego piłkę znów wybija Paweł Dawidowicz.

W 88. minucie szanse na utrzymanie korzystnego wyniku przez gości wzrosły, gdyż sędzia pokazuje drugi żółty kartonik Tiffertowi, który fauluje Johannesa Wurtza przy wyrzucie z autu w wykonaniu zawodnika Aue.

W końcówce meczu żółte kartki w szeregach gospodarzy otrzymują jeszcze Louis Samson i Julian Riedel, za to w 91. minucie mamy decydujący akcent spotkania, kiedy to Peniel Mlapa z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki po podaniu Weilandta! VfL Bochum wygrywa niniejszym z Erzgebirge Aue 4-2 i zalicza pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie!

Następna kolejka ligowa odbędzie się po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacyjne. Rywalem VfL Bochum będzie SV Sandhausen. Ten mecz już 14. października na Vonovia RuhrStadion.

Erzgebirge Aue 2 - 4 VfL Bochum:

Erzgebirge Aue: Jendrusch - Kalig, Riedel, Breitkreuz, Kaufmann - Tiffert, Riese (Toshev 75') - Skarlatidis, Kvesic (Handle 81'), Soukou (Samson 66') - Köpke

VfL Bochum: Riemann - Celozzi (Gyamerah 55'), Dawidowicz, Bastians, Rieble - Losilla, Stiepermann - Weilandt (Saglam 94'), Eisfeld, Wurtz - Mlapa

Bramki: Köpke (5'), Skarlatidis (12') - Wurtz (2'), Eisfeld (14'), Gyamerah (70'), Mlapa (91')

Żółte kartki: Kaufmann, Tiffert, Kalig - Wurtz, Dawidowicz, Rieble

Czerwona kartka: Tiffert (druga żółta)

Sędzia: Dr Martin Thomsen