DVV-Stadion, Dresden
13.00, 26 listopada
Pewne zwycięstwo Fortuny Düsseldorf!
komentarze: 5
Podopieczni Gertjana Verbeeka ponieśli drugą porażkę w sezonie. We wtorkowym meczu szóstej kolejki Niebiesko-biali zasłużenie przegrali w Düsseldorfie z miejscową Fortuną aż 0-3. Bramki dla zespołu gospodarzy strzelali: Sobottka (3.),Hennings (14.) oraz Bellinghausen (68.).

Dwa szybkie trafienia w pierwszym kwadransie niemalże rozstrzygnęły losy spotkania już na samym początku. W 3. minucie po dalekim podaniu na lewym skrzydle z piłką urwał się Schmitz. Po jego krótkim rajdzie i dośrodkowaniu futbolówka trafiła pod nogi nie pilnowanego Sobottki, który strzałem z kilku metrów nie dał szans Riemannowi.

W 14. minucie podobną sytuację obejrzeliśmy z drugiej strony boiska. Tym razem obrońcy nie nadążyli za Bebou, który zdołał zagrać w pole karne, gdzie fatalny kiks popełnił Bastians. Po niefrasobliwej próbie przejęcia piłki przez kapitana gości, ta trafiła do Henningsa, który błyskawicznie podwyższył prowadzenie.

W pierwszej połowie goście nieszczególnie starali się odrobić starty. Większość wyprowadzanych akcji kończyła się przeważnie na własnej połowie na wskutek fatalnych błędów oraz dobrze ustawionych i wysoko wychodzących pressingiem graczy Fortuny. Jedyną groźno okazję w 41. minucie zmarnował Thomas Eisfeld, który po jednym ze stałych fragmentów gry uderzał w boczną siatkę.

Początek drugiej odsłony zdecydowanie należał do jedenastki Verbeeka. Przez kilka dobrych minut to oni byli drużyną dominującą i dłużej utrzymywali się przy piłce. W 47. minucie bliski zdobycia bramki kontaktowej był Mlapa, jednak po jego uderzeniu głową piłka odbiła się od słupka.

W 68. minucie zakończyły się marzenia o korzystnym rezultacie. Bellinghausen po świetnej, indywidualnej akcji Bebou otrzymał podanie i strzałem do pustej bramki przypieczętował zasłużone, trzybramkowe zwycięstwo gospodarzy. Fortuna wygrała 3-0, dzięki czemu awansowała w tabeli o kilka pozycji w górę.

Najbliższe spotkanie VfL Bochum rozegra już w najbliższy piątek, a przeciwnikiem Niebiesko-białych na Vonovia Ruhrstadion będzie VfB Stuttgart.
dodał: tuh, dnia: 20.09.2016, 19:52
#1 VFL, 20.09.2016, 19:56
Mam nadzieję, że ta porażka da niektóym sporo do myślenia i posypią się ostre słowa krytyki! Mi po prostu brakuje słów. Popełniamy karygodne błędy, a Fortuna w każdym calu lepsza od nas.

PS. Nie wiem jak długo potrwają prace nad serwerem forum. Nie mam na nie wpływu.
#2 Ninja1848, 20.09.2016, 20:02
#3 VfLGliwice, 20.09.2016, 20:21
"Beständigkeit" - słowo nam obce. Może kiedyś dojrzejemy do wyższych celów.
#4 tuh, 21.09.2016, 09:45
Tragedia. W piątek jeszcze większe baty od Terodde i reszty.

ZDJĘCIE TYGODNIA
Bramki Tima Hooglanda i Johannesa Wurtza strzelone w ciagu jednej minuty zapewniły Niebiesko-białym punkt w starciu z Sandhausen.