3:2
13:30, 27 sierpnia
5-4! VfL górą w festiwalu bramek!
komentarze: 1
Aż dziewięć goli zobaczyli kibice, którzy w piątkowy wieczór odwiedzili Vonovia Ruhrstadion. W meczu 5 kolejki 2. Bundesligi VfL Bochum pokonał u siebie FC Nürnberg 5-4 i po ponad miesiącu na konto Niebiesko-białych wreszcie powędrował komplet punktów.

Festiwal strzelecki w Bochum już w czwartej minucie rozpoczął Kevin Stoger. To właśnie on zachował się najprzytomniej po dośrodkowaniu Weilandta, po którym piłka spadła tuż przed pole bramkowe, a pomocnik nie miał większych problemów ze skierowaniem piłki do siatki z kilku metrów.

W siódmej minucie prowadzenie na 2-0 podwyższył Felix Bastians. Kapitan VfL pewnie wykorzystał jedenastkę, którą sędzia kilka sekund wcześniej podyktował za faul na Eisfeldzie.

W 18. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Piłka, która dość swobodnie wędrowała po skrzydłach, w końcu trafiła na głowę Salli, który stojąc tuż przed bramką pewnym strzałem głową pokonał Riemanna.

W 27. minucie gospodarzom znów udało się powiększyć przewagę do dwóch goli. Wszystko dzięki poświęceniu Weilandta, który do końca powalczył o piłkę na skrzydle, a następnie dośrodkował ją w pole karne idealnie na głowę Peniela Mlapy. Po strzale napastnika bramkarz gości nie miał na obronę najmniejszych szans.

To był jednak dopiero początek emocji, które czekały na kibiców tego wieczoru. Siedem minut później, piłkarze z Nürnberg dzięki trafieniu Bulthuisa ponownie wrócili do gry, a już w doliczonym czasie gry po faulu Losilli sędzia po raz drugi w tym spotkaniu podyktował rzut karny. Co prawda Riemann był bliski skutecznej interwencji, ale ostatecznie to Salli wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

3-3 - takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa tego jakże szalonego widowiska.

Już dziesięć minut po wznowieniu gry padła kolejna bramka dla gospodarzy. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Mlapa, który skutecznie dobijał futbolówkę odbitą od słupka po wcześniejszym uderzeniu Bastiansa.

Mecz nieco spuścił z tonu. Dopiero w 82. minucie goście zaprzepaścili okazję do wyrównania. Po wyprowadzeniu szybkiej kontry i strzale Matavza, świetnie interweniował bramkarz VfL.

W 89. minucie Niebiesko-biali byli już niemal pewni zwycięstwa, gdy Wielandt przejął piłkę w środku pola, przebiegł kilka metrów i zagrał do Quaschnera, stojącego na linii szesnastego metra. Napastnik oddał strzał, a piłka odbita jeszcze od nogi jednego z obrońców wpadła do bramki. 5-3! Przy takim wyniku gospodarze nie mogli sobie już pozwolić na wyszarpanie z rąk pełnej puli choć nawet w doliczonym czasie zapewnili swoim fanom nie lada emocje tracąc jeszcze bramkę na 5-4. Autorem czwartego gola dla FCN i dziewiątego w spotkaniu był Parker.

Na więcej zabrakło czasu! VfL Bochum ostatecznie pokonał zespół z Nürnberg 5-4 i po raz pierwszy od 6 sierpnia wreszcie zanotował ligowe zwycięstwo!
dodał: tuh, dnia: 17.09.2016, 15:27
#1 Pikuś, 19.09.2016, 09:07