2:1
13:30, 3 grudnia
Bochum wypunktowane przez beniaminka!
komentarze: 3
VfL Bochum w 4. kolejce 2. Bundesligi przegrał na Flyeralarm Arena z Würzburger Kickers 2-0. Podopieczni Gertjana Verbeeka, mimo optycznej przewagi przez większość spotkania, nie znaleźli sposobu na ambitnych graczy trenera Hollerbacha. Gospodarze zwyciężyli dzięki trafieniom Elii Soriano i Rico Benatelliego.

Obie bramki padły po przerwie. W 62. minucie po podaniu Schröcka, Soriano zdołał urwać się obrońcom po czym mocnym strzałem po ziemi z okolicy szesnastego metra nie dał szans Riemannowi.

W doliczonym czasie gry, po jednym z ostatnich, rozpaczliwych ataków Niebiesko-białych gospodarze przeprowadzili skuteczną kontrę, po której Daghfous najpierw zwiódł obrońcę, a następnie zagrał piłkę do wbiegającego w tempo Benatelliego. Były zawodnik VfL ubiegł wychodzącego do futbolówki bramkarza i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Przez cały mecz goście dzielnie walczyli, ale ani razu nie znaleźli sposobu na pokonanie Wulnikowskiego. Sytuacje Stögera (45' - sam na sam), Quaschnera (47' - strzał w słupek) oraz Weilandta (67' - strzał obok bramki) nie wystarczyły, aby wywieźć z Würzburga przynajmniej punkt.

Würzburger Kickers: Wulnikowski - Pisot, Schoppenhauer, Neumann, Junior Diaz (79. Kurzweg) - Taffertshofer (57. Weil), Schröck, Benatelli - Weihrauch, Daghfous - Soriano (82. Königs)

VfL Bochum: Riemann - Canouse, Losilla, Bastians, Perthel (82. Dawidowicz) - Stiepermann, Eisfeld - Wurtz (75. Saglam) - Weilandt, Quaschner (72. Mlapa), Stöger

Bramki: 1:0 Soriano (62.), 2:0 Benatelli (90.+2)

Żółte kartki: Pisot, Schröck - Perthel, Canouse

Sędzia: Alexander Sather

Widzów: 10.473
dodał: tuh, dnia: 10.09.2016, 12:40
#1 Ninja1848, 14.09.2016, 12:26
Dodajmy ze mogl byc karny dla VfL-u w pierwszej polowie, tyle ze sedzia byl innego zdania...