3:2
13:30, 27 sierpnia
Remis w hicie kolejki
komentarze: 6
W jednym z trzech meczów rozpoczynających 3 kolejkę 2. Bundesligi VfL Bochum zremisował na Vonovia Ruhrstadion z Hannover 96 1-1. Obie bramki padły w drugiej części spotkania. Prowadzenie dla zespołu gospodarzy w 73. minucie uzyskał Johannes Wurtz, z kolei już kilka sekund później do wyrównania doprowadził Salif Sané. Wywalczony punkt podopieczni Gertjana Verbeeka w dużej mierze mogą zawdzięczać swojemu bramkarzowi, który w dzisiejszym pojedynku zaliczył kilka fantastycznych interwencji.

Po kompromitującej, zeszłotygodniowej porażce w Pucharze Niemiec, VfL Bochum już w piątek podjął próbę rehabilitacji, walcząc o punkty w lidze z tegorocznym spadkowiczem z Bundesligi. Piłkarze obu drużyn wcale nie mieli ułatwionego zadania, gdyż na zewnątrz nawet w godzinach wieczornych panował wielki upał.

Pierwsza połowa pomimo optycznej przewagi Hannoveru zakończyła się bezbramkowym remisem. Po wyjściu z szatni gra nieco się ożywiła. W 52. minucie przed ogromną szansą wyjścia na prowadzenie stanęli gospodarze. Po rzucie wolnym, dośrodkowana piłka w pole karne spadła wprost pod nogi Bastiansa, który stojąc 5 metrów przed bramką uderzył prosto w bramkarza.

W 65. minucie Martin Harnik mając sporo wolnego miejsca na przodzie wyszedł na czystą pozycję, ale jego uderzenie nogami obronił Riemann.

W 73. minucie Niebiesko-biali przeprowadzili skuteczną akcję, po której Stiepermann długim prostopadłym podaniem "uruchomił" wychodzącego za linię obrony Wurtza. Napastnik w sytuacji sam na sam pokonał Tschaunera kierując piłkę do siatki między jego nogami.

Niestety już niecałą minutę później radość gospodarzy została stłumiona przez Salifa Sané, który po wywalczeniu rzutu wolnego niepilnowany w polu karnym głową trafił do siatki.

Już kilka sekund później goście mogli wyjść na prowadzenie, ale kapitalnym refleksem popisał się Riemann broniąc strzał Klausa.

W końcówce wynik stał się sprawą otwartą. Dziesięć minut przed końcem na boisku pojawił się Görkem Saglam, który zaliczył swój drugi występ w rozgrywkach 2. Bundesligi. Chwilę później młody talent mógł zostać jednym z bohaterów kolejnej akcji gospodarzy, po którego podaniu Wurtz wyszedł na czystą pozycję, ale przegrał pojedynek sam na sam z Tschaunerem.

W 85. minucie indywidualną i szybką kontrę przeprowadził Harnik, po której z łatwością ograł obrońców, ale nie zdołał pokonać znakomicie spisującego się w bramce Riemanna.

Po intensywnym i emocjonującym meczu na szczycie VfL Bochum i Hannover 96 podzieliły się punktami. Po 3 kolejkach zawodnicy Gertjana Verbeeka w lidze pozostają niepokonani i z dorobkiem 5 punktów zajmują szóste miejsce tracąc do podium jeden punkt. Goście natomiast pozostają w górnej strefie będąc v-ce liderem tabeli.

VfL Bochum: Riemann - Celozzi, Hoogland, Bastians, Perthel - Losilla, Stiepermann (80. Saglam) - Weilandt, Eisfeld (64. Wurtz), Stöger - Quaschner (71. Canouse)

Hannover 96: Tschauner - Sorg, Anton, Sané, Albornoz - Schmiedebach, Fossum - Harnik, Maier (80. Bakalorz), Klaus (87. Gueye) - Füllkrug (65. Karaman)

Bramki: 1:0 Wurtz (73.), 1:1 Sané (74.)

Żółte kartki: Perthel - Albornoz, Schmiedebach, Harnik

Sędzia: Markus Schmidt

Widzów: 19,218
dodał: VFL, dnia: 26.08.2016, 22:12
#1 VfLGliwice, 26.08.2016, 23:30
Niepokonani po 3 spotkaniach ale... zaś się remisowanie zaczyna Lubimy ten wynik, oj lubimy.
#2 VFL, 27.08.2016, 12:07
Najważniejsze, że kolejny punkcik ląduje na naszym koncie
#3 tuh, 27.08.2016, 15:04
Wyniki nadal lepsze od gry. W porównaniu z zeszłym sezonem jest beznadziejnie. Obrona znów mogła zawalić mecz. Riemann w formie. Natomiast nie przypominam sobie, żeby Hoogland był aż tak słaby... sezon temu to był jeden z naszych najlepszych graczy... Wurtz wreszcie dostał swoją szansę na gola i ją wykorzystał, choć miał potem jeszcze jedną. Podoba mi się waleczność Perthela, natomiast Losilla jakby był niewidoczny. Z Kickersami za dwa tygodnie może być różnie.
#4 VFL, 27.08.2016, 15:15
Hoogland zawiódł po całości. Cały czas był spoźniony, ale jeśli chodzi o nasz środek to już norma. Jak nie Fabian to teraz ten... Dawać tego Polaka jak najszybciej, może z niego coś będzie.
#5 Pikuś, 28.08.2016, 09:21
W następnym meczu trzeba już wygrać.
#6 Ninja1848, 29.08.2016, 09:12
Hoogland nie nadaje sie na srodek obrony, to typowy defensywny pomocnik. Gdyby VfL mialo wiecej skutecznosci to mecz wygrac by sie udalo.... przecie Wurtz mial pilke meczowa sam na sam i strzelil w bramkarza... szkoda zmarnowanych sytuacji ale punkt z takim rywalem trzeba uszanowac

8.St. Pauli4-17