1:3
15:30, 21 maja
DFB Pokal: VfL żegna się z Pucharem już w I rundzie!
komentarze: 3
Bardzo szybko zakończyła się tegoroczna przygoda z Pucharem Niemiec dla VfL Bochum, który już pierwszej rundzie pożegnał się z tymi rozgrywkami na rzecz FC Astorii Walldorf. Skazywany z góry na pożarcie czwartoligowiec okazał się drużyną bardziej doświadczoną i wykazując maksimum zaangażowania przez pełne 120 minut, pokonał po dogrywce Niebiesko-białych 4-3.

Już pierwsze minuty spotkania wyraźnie pokazały, że pojedynek z teoretycznie słabszym rywalem wcale nie musi być lekką przeprawą do kolejnej rundy. Podchodzący do meczu w najsilniejszym zestawieniu gracze VfL Bochum już w 6. minucie dali się zaskoczyć akcją lewym skrzydłem, po której błąd popełnił wychodzący do piłki Manuel Riemann. Bramkarz gości spóźnił się z interwencją przed polem karnym i w konsekwencji został ograny przez Großa, który strzałem z ostrego kąta dał prowadzenie gospodarzom trafiając do pustej bramki.

Goście nie pozostali jednak dłużni. Na odrobienie strat czekaliśmy do 22. minuty. Po zgraniu piłki na 20 metr Stiepermann płaskim strzałem tuż przy słupku doprowadził do wyrównania.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1. Po wyjściu z szatni przez kilka minut dominacja VfL nie podlegała dyskusji. Największą przytomnością i wolą walki błyszczał Timo Perthel, który kilka razy zdołał uciec obrońcom i namieszać w defensywie gospodarzy. Po jego dwóch akcjach piłka wpadała do siatki, jednak żadne trafienie nie zostało uznane.

Regularną bramkę natomiast udało się zdobyć piłkarzom Astorii. W 55. minucie Carl mając kilka metrów swobody pokusił się o strzał zza linii pola karnego i w pięknym stylu pokonał Riemanna.

Dziesięć minut później gościom znów udało się wyrównać. Kevin Stöger uderzył z dystansu, a mający piłkę na rękach Wieszolek nie dał rady jej wybronić. Chwilę później Niebiesko-biali po raz pierwszy mogli w tym spotkaniu wyjść na prowadzeniu, ale będący w sytuacji sam na sam Hoogland w kluczowym momencie stracił równowagę i nie zdołał oddać strzału.

Podobnie jak pierwsza część spotkania tak i druga zakończyła się wynikiem remisowym. Do rozstrzygnięcia potrzebna była więc dogrywka. Tę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już po pięciu minutach znów byli na prowadzeniu. Po stracie piłki na własnej połowie Hellmann uderzał w słupek, ale przy dobitce Meyera piłka znalazła już drogę do siatki.

W 107. minucie losy spotkania rozstrzygnął Straub, który po raz czwarty tego dnia pokonał Riemanna. Piłkarze Astorii Walldorf odskoczyli rywalom na dwie bramki przewagi pozostawiając ich w bardzo trudnej sytuacji.

Trzy minuty przed końcem bramkę kontaktową zdobył jeszcze Kevin Stöger, ale to było wszystko na co stać było piłkarzy z Zagłebia Ruhry w tym meczu. Niebiesko-biali przegrywają 4-3 i już w pierwszej rundzie żegnają się z tegoroczną edycją Pucharu Niemiec na rzecz czwartoligowca.

VfL Bochum: Riemann – Celozzi (46. Gyamerah), Hoogland, Bastians, Perthel – Losilla, Stiepermann (73. Wurtz) – Weilandt, Eisfeld, Stöger – Mlapa (24. Quaschner)

FC-Astoria Walldorf: Wieszolek - Polat, Nyenty, Kizilyar, Pellowski - Carl, Hillenbrand (67. Hellmann), Kern, Kiermeier – Schön (83. Straub), Groß (90. Meyer)

Bramki: 1:0 Groß (6.), 1:1 Stiepermann (22.), 2:1 Carl (55.), 2:2 Stöger (65.), 3:2 Meyer (95.), 4:2 Straub (107.), 4:3 Stöger (117.)

Widzów: 4.000

Żółte kartki: Carl (35.), Pellowski (88.) – Losilla (41.), Stöger (90.+2)

Sędzia: Riem Hussein
dodał: tuh, dnia: 21.08.2016, 20:33
#1 VfLGliwice, 21.08.2016, 21:48
Zawód i kompromitacja. Nie ma co owijać w bawełnę. Może za to w lidze w tym sezonie pójdzie zaskakująco dobrze...
#2 VFL, 21.08.2016, 22:08
Niby tylko Puchar, niby nic się nie stało, a jednak patrząc na lata poprzednie, być może spory pieniądz przelatuje nam koło nosa, nie mówiąc już o innych rzeczach jak np. atrakcyjny rywal w następnej rundzie i liczna publiczność na naszym stadionie. Eh... Nie biorę tej porażki do siebie, ale coś czuję, że w piątek może być kiepsko
#3 Pikuś, 23.08.2016, 11:28
Oby w lidze nie dochodziło do takich kompromitacji.