0:1
20:30, 28 lipca
Podział punktów na Wildparkstadion
komentarze: 7
Wynikiem 1-1 zakończyło się spotkanie 2. kolejki 2. Bundesligi pomiędzy Karlsruher SC a VfL Bochum. Do przerwy, po pięknej bramce Stefano Celozziego, prowadzili goście, ale po zmianie stron wyrównał Dimitris Diamantakos.

Gertjan Verbeek zapewne zaskoczył fanów VfL, wystawiając do pierwszego składu Jana Gyameraha, a rezygnując z Toma Weilandta - bohatera ostatniego spotkania z Unionem. Zgodnie z przewidywaniami nie zagrał Patrick Fabian, a w obronie pojawił się Tim Hoogland.

Pierwsza okazja do zdobycia gola nadarzyła się gospodarzom. W 2. minucie zza pola karnego uderzał Hiroki Yamada, ale w sam środek bramki, gdzie stał Manuel Riemann. W 6. minucie w sytuacji sam na sam z Rene Vollathem znalazł się Marco Stiepermann, ale jego strzał zablokował obrońca KSC.

W 11. minucie Mlapa dość przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym, ale uderzył za lekko i wprost w bramkarza. W 19. minucie z rzutu wolnego spudłował Celozzi. W 26. minucie efektowny strzał zza pola karnego oddał Marco Stiepermann, który uderzył z pierwszej piłki po centrze Gyameraha.

Marco Stiepermann był tego dnia bardzo aktywny, i to nie tylko w ataku. W 28. minucie zawodnik ten ratował swój zespół po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Moritza Stoppelkampa. Także Stiepermann był zaangażowany w akcję ofensywną VfL z 31. minuty, ale jego strzał zza pola karnego przeleciał obok lewego słupka bramki Vollatha.

W 33. minucie Manuel Riemann ubiegł Dimitrisa Diamantakosa w polu karnym w pojedynku o piłkę, a chwilę później to VfL zdobyło gola. Po dalekim wybiciu futbolówkę przejął Stefano Celozzi, który przebiegłszy pewien dystans, postanowił huknąć z około 30 metrów, co okazało się dobrą decyzją, gdyż piłka zatrzymała się dopiero w siatce KSC, dając Bochum prowadzenie!

W 42. minucie zakotłowało się w polu karnym VfL, a gracze Karlsruher reklamowali rzekome zagranie ręką przez Jana Gyameraha. W 45. minucie po rzucie rożnym i centrze Thomasa Eisfelda znów dał o sobie znać Stiepermann, który uderzył efektownymi nożycami, ale bez efektu. Do przerwy goście z Bochum prowadzili 1-0.

Początek drugiej połowy to kolejna próba (a jakże) Marco Stiepermanna, który zauważywszy wyjście Vollatha z bramki, próbował go przelobować z dystansu, ale pomocnik VfL uderzył nieprecyzyjnie.

W 56. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Riemanna. Po stracie piłki przez Gyameraha, dośrodkowywał płasko Erwin Hoffer, ale Dimitris Diamantakos nie zdołał oddać strzału. W 63. minucie Diamantakos po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Stoppelkampa uderzył wprost w Manuela Riemanna.

Jednak w 65. minucie napastnik KSC dopiął już swego. Akcję prawym skrzydłem przeprowadził Manuel Torres, dośrodkował płasko do Diamantakosa, który mimo "opieki" Tima Hooglanda zdołał sprytnym strzałem umieścić piłkę w siatce i wyrównać stan rywalizacji.

W 67. minucie znów niebezpiecznie było pod bramką VfL, kiedy to Manuel Riemann za daleko wybiegł poza pole karne, by walczyć o piłkę z Hofferem, ale na szczęście piłka uciekła graczowi KSC za linię końcową.

W 71. minucie po raz kolejny daje o sobie znać Diamantakos, który z boku pola karnego podaje na środek do Stoppelkampa, a ten kilkoma zwodami uwalnia się spod opieki obrony, ale na szczęście uderza ponad bramką. Chwilę później Riemann wyłapuje piłkę po centrze Torresa. Manuel Torres próbował strzelać w kolejnej akcji, ale uderzał niecelnie.

W 78. minucie pomylił się sędzia boczny, który dopatrzył się pozycji spalonej Timo Perthela. Powtórka pokazała, że zawodnik VfL w akcji ofensywnej gości nie był na spalonym. W tej właśnie sytuacji piłkę do siatki wpakował ostatecznie Nils Quaschner...

Nils Quaschner miał jeszcze dobrą okazję w 79. minucie, ale świetnie spisał się w bramce Vollath. W 90. minucie bliski szczęścia był Thomas Eisfeld, ale ostatecznie piłkę wybił mu obrońca. Tym samym VfL Bochum zdobywa jeden punkt na Wildparkstadion. W 3. kolejce Niebiesko-biali zagrają u siebie z Hannoverem 96. Ten mecz już w piątek 26. sierpnia, a za tydzień rozpocznie się rywalizacja o Puchar Niemiec. Rywalem VfL w 1. rundzie będzie Astoria Walldorf.

Karlsruher SC 1 - 1 VfL Bochum:

Karlsruher SC: Vollath - Bader (46' Hoffer), Stoll, Jordi Figueras, Valentini - Kinsombi , Kom - Torres (82' Barry), Stoppelkamp - Yamada (72' G. Krebs) - Diamantakos

VfL Bochum: Riemann - Celozzi, Hoogland, Bastians, Perthel - Losilla, Stiepermann - Gyamerah (59' Wurtz), Eisfeld, Stöger (85' Canouse) - Mlapa (57' Quaschner)

Bramki: Diamantakos (65') - Celozzi (34')

#2 VfLGliwice, 14.08.2016, 20:56
Szczególnie że za 2 tygodnie już tak fajnie może nie być...
#3 tuh, 15.08.2016, 05:34
Mecz z Hannoverem pokaze poniekad, na czym stoimy w tym sezonie.
#4 VfLGliwice, 15.08.2016, 16:37
Chyba za wcześnie żeby to określić. Nawet mecz z Hannoverem miarodajny nie będzie.
#5 tuh, 15.08.2016, 17:01
Ale to będzie pierwszy poważny rywal. W sumie jeden z najpoważniejszych. Ale racja, pierwsze kolejki nie są wyrocznią, o czym się przekonaliśmy sezon temu.
#6 VFL, 15.08.2016, 17:03
Z naszą dziurawą obroną i jednym napastnikiem z przodu nie liczcie na zbyt wiele
#7 tuh, 16.08.2016, 04:25
No niestety, na razie to kiepsko wyglada. Bramki zdobyte przypadkowo lub po indywidualnej akcji jak Celozzi. Z Unionem obrona mogla nam zawalic mecz, z KSC tez bylo tak sobie. Nowe nabytki musza odpalic.