0:1
20:30, 28 lipca
Zwycięski początek! Weilandt zapewnia wygraną!
komentarze: 1
VfL Bochum pokonuje Union Berlin 2-1 w meczu pierwszej kolejki 2. Bundesligi w sezonie 2016/17. Na gola Felixa Bastiansa odpowiedział Damir Kreilach, jednak decydujące słowo należało do jednego z nowych nabytków klubu z Castroper Straße - Toma Weilandta.

W pierwszej odsłonie spotkania stroną przeważającą byli gospodarze, którzy jednak nie byli na tyle groźni, by poważnie zaszkodzić swoim rywalom. W 9. minucie niecelnie uderzał Marco Stiepermann, a parę minut później strzałem głową, także niecelnym, odpowiedział Damir Kreilach.

W 27. minucie bramkarz Unionu Jakob Busk wybronił strzał Peniela Mlapy, a chwilę później golkiper berlińczyków ponownie uratował swój zespół, kiedy głową uderzał Felix Bastians. Przez całe 45 minut goście nie oddali żadnego celnego strzału.

W 2. połowie w szeregi VfL skradło się sporo nerwów. W 48. minucie Manuel Riemann dwukrotnie popełnił błąd, który mógł kosztować Bochum utratę bramki. Na szczęście golkiper wybronił strzał Kreilacha, a po dobitce tego samego gracza piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 57. minucie to Bochum zdobyło jednak gola. Rzut wolny wykonał Thomas Eisfeld, a zamieszanie w polu karnym wykorzystał Felix Bastians, który płaskim strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. W 63. minucie gola mógł zdobyć Tom Weilandt, ale uderzył niecelnie po podaniu od Eisfelda.

W 71. minucie nerwowa postawa defensywy VfL przyniosła efekt w postaci gola wyrównującego. Manuel Riemann zatrzymał strzał Felixa Kroosa, ale piłkę do bramki dobił Kreilach, dając swojej drużynie gola na 1-1.

W 75. minucie strzelec wyrównującego gola próbował zdobyć kolejną bramkę, ale uderzył nad poprzeczką. Union tego dnia mógł wykorzystać kilka błędów gospodarzy, jednak ostatecznie to VfL zdobyło zwycięskiego gola. W 77. minucie w polu karnym Unionu mądrze zachował się Tom Weilandt, który sprytnym strzałem z ostrego kąta umieścił w siatce futbolówkę, która trafiła do niego po niepewnej interwencji Buska przy dośrodkowaniu Nilsa Quaschnera.

W końcówce meczu mogło być 3-1, jednak w dobrej sytuacji Quaschner zdecydował się na strzał, zamiast podawać do niepilnowanego Johannesa Wurtza. Niemniej jednak, choć szczęśliwie, VfL Bochum wygrywa z Unionem Berlin 2-1 w 1. kolejce 2. Bundesligi.

VfL Bochum 2 - 1 Union Berlin:

VfL Bochum: Riemann - Celozzi, Hoogland, Bastians, Perthel -
Losilla, Stiepermann - Weilandt, Eisfeld (89' Canouse), Stöger (46' Wurtz) - Mlapa (68' Quaschner)

Union Berlin: Busk - Trimmel, Leistner, Schönheim, Pedersen - Fürstner (80' Parensen) - F. Kroos (77' Quiring), Kreilach - Skrzybski, Hosiner, Redondo (71' Quaner)

Bramki: Bastians (57'), Weilandt (77') - Kreilach (72')

Żółte kartki: Wurtz - Schönheim, Kreilach

Sędzia: Dr Robert Kampka

Widzów: 17118
dodał: tuh, dnia: 06.08.2016, 14:54
#1 Ninja1848, 09.08.2016, 22:17
Mecz bez większej historii, ciężko się to oglądało, ale najważniejsze są 3 punkty